مقاصدی جذاب برای دوستداران غذا | تازه، خوشمزه و هنرمندانه

‌هنگام مسافرت، زندگی و یا تحصیل در خارج از کشور، غوطه ور شدن در فرهنگ کشور جدید، بخشی اساسی از تجربه سفر و زندگی است. هنگام بررسی و کاوش یک سرزمین جدید، تاریخ و مردم و آداب و رسوم آنان با یکدیگر تلفیق شده و علایق جدیدی به وجود می آورد و از آنجا که غذا بخش مهمی از این سلایق و زندگی ما است، جای تعجبی نیست که بیشترین چیزی که در مورد یک شهر و کشور می‌آموزیم خوراک‌های لذیذ آن مرز و بوم است.

چمدان -  در اینجا به بررسی برخی از شهرها برای دوستداران غذا می‌پردازیم.

۱. ملبورن، استرالیا


در پایتخت غذایی استرالیا، می‌توان انتظار یافتن غذاهایی از سراسر دنیا را به لطف هجوم انواع مهاجران در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ یافت. ملبورن میزبان بهترین غذاهای آسیایی، اروپایی، آمریکای جنوبی و آفریقا است. می‌توان برای چشیدن غذاهای مختلف یونانی و چینی به منطقه Londsdale رفت و از بهترین غذاها در آن جا لذت برد.

۲. مادرید، اسپانیا


اسپانیایی‌ها به دلیل غذای عالی و وسوسه انگیز، عاشق غذا خوردن هستند و از این نظر یکی از بهترین شهرها مادرید برای بازدیدکنندگان عاشق غذا بشمار می‌رود. بعد از امتحان کردن ترتیلاهای اسپانیولی و شکلات‌های خوشمزه، می‌توان به دنبال خوراک Madrileno و ساندویچ هشت پا سرخ کرده با نان سوخاری رفت.

۳. رم، ایتالیا


سفر به کشور ایتالیا هیچ گاه یک مسافرت کامل نخواهد بود مگر اینکه از پایتخت آن یعنی شهر رم و غذاهای بی‌نظیرش بازدید کنید. در رم می‌توان به دنبال غذاهایی مانند پیتزا بیانکا، زوچینی و پاستا کاربونارا رفت.

۴. توکیو، ژاپن


تازه، خوشمزه و هنرمندانه، سه ویژگی اصلی غذاهای ژاپنی است که باعث شده این کشور در لیست برترین کشورهای دوستداران غذا قرار بگیرد و همیشه می‌توان در توکیو بهترین غذاها را یافت. Sushi،   Unagi، Tempura، Shabu-shabu و Okonomiyaki  از جمله بهترین غذاهایی است که می‌توان در توکیو از آنها لذت برد.

منبع : ef.com

کد خبر 247931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =