بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟ | از چشم انداز کاری تا امنیت شغلی

ویتنام، جمهوری چک و لوکزامبورگ به عنوان بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری در سال ۲۰۱۹ شناخته شدند.

 چمدان - موسسه «اینتر نِیشِنز» بر اساس ۳ شاخص که در مجموع از ۶ معیار تشکیل شده ۶۸ کشور جهان را از نظر سطح رضایت مهاجران کاری در سال ۲۰۱۹ رتبه‌بندی کرده است.

مطابق نتایج این رتبه‌بندی، بحرین جایگاه نخست خود را در سال ۲۰۱۸ به ویتنام داده و جمهوری چک برای سومین سال متوالی در میان سه کشور برتر قرار گرفته است. همچنین لوکزامبورگ با جهشی بزرگ از رتبه نهم در سال گذشته میلادی به جایگاه سوم در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

همچنین کشورهای قزاقستان، قطر و لهستان بیشترین بهبود جایگاه را در مقایسه با سال گذشته میلادی داشته‌اند. قزاقستان از رتبه ۵۰ به جایگاه بیستم رسیده و قطر نیز با ارتقاء بیست پله‌ای در رتبه ۱۵ جای گرفته است. لهستان نیز ۱۵ رتبه جهش داشته و جایگاه یازدهم رسیده است.

بر اساس گزارش یورونیوز، شاخص «کار در کشور خارجی» برای مهاجران که از سال ۲۰۱۴ به این سو هر سال توسط این موسسه منتشر می‌شود، چشم‌انداز شغلی و رضایت از کار، فشار کار و میزان اوقات فراغت، شرایط اقتصادی و امنیت شغلی را به عنوان معیارهای ارزیابی خود در نظر می‌گیرد.

رتبه کشورهای مورد بررسی در هر یک از این معیارها بر پایه نظرسنجی انجام شده از نیروی کار خارجی شاغل در آنها به دست می‌آید.

 بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری

واکنش سفیر ژاپن به حذف ایرانی‌ها از فهرست دریافت کنندگان روادید کار در ژاپن

۸ عامل ترک وطن؛ چند نفر سال گذشته از ایران مهاجرت کردند؟ | تغییر روندهای مهاجرت و سفرهای بی‌بازگشت ایرانی‌ها

ثبت نام ایرانی‌های متقاضی کار در کشور آلمان | اولویت‌ها و نحوه ثبت نام اعلام شد

مهاجرت به 10 نقطه دنیا بدون پرداخت هزینه؛ خانه و وام هم می‌دهند | 7 شهر آمریکا و کانادا در این فهرست هستند

کد خبر 246998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =