چمدان: دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در آلمان با همکاری معاونت توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متقاضیان کار در آلمان را با اولویت رشته‌های علوم کامپیوتر و حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک، الکترونیک و پرستاری ثبت‌نام می‌کند. دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی آلمان می‌کوشد ضمن توانمندسازی متخصصان ایرانی در سطح بین‌المللی، زمینه‌ تبادل تجارب و دانش فنی و همکاری شرکت‌های آلمانی و ایرانی را فراهم کند.

ثبت‌نام در سامانه‌ حمایت و هدایت نیروی کار در آلمان لزوما به‌منزله‌ پذیرش برای اعزام نیست و پس از ارزیابی، افراد واجد صلاحیت انتخاب و پس از بررسی مدارک کاری و تحصیلی، دفتر اشتغال ایران و اروپا آن‌ها را ثبت‌نام می‌کند. متن اطلاعیه‌ معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سایت این مجموعه موجود است.

مدیر دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در آلمان به کارجویان توصیه می‌کند قبل از هر تصمیمی حتما تحقیق و برنامه‌ریزی کنند. او همچنین از الزام یادگیری یک زبان خارجی به‌عنوان مهم‌ترین عامل موفقیت در این مسیر یاد کرد و افزود به همین منظور مشاوره‌ها و آموزش‌های خاصی در نظر گرفته شده است که افراد منتخب را توانمند می‌کند.

مدیر دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در آلمان درباره‌ محدودیت ظرفیت پذیرش این طرح گفت: در این دوره، اولویت با پرستاران و متخصصان کامپیوتر، به‌ویژه برنامه‌نویسان است و با وجود دقت در انتخاب و آموزش‌های متعدد در مسیر، نهایتا تلاش و دانش تخصصی کارجویان مهم‌ترین عامل موفقیت آن‌ها است.

متقاضیان می‌توانند به‌منظور آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش و تکمیل فرم کاریابی در آلمان به وب‌سایت دفتر حمایت و هدایت نیروی کار در آلمان به نشانی www.Fuia.ir مراجعه کنند.

[related-post id="239213"]

[related-post id="219341"]
کد خبر 242841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =