بزرگترین عکس پانورامای زیر آب جهان از دریاچه ای در بزریل

مارسیو کابرال، عکاس برزیلی به دلیل عکس های پانورامای زیر آبش معروف است و اکنون، او می تواند رکورد جهان را به دستاوردهای خود اضافه کند، زیرا تصویری که در سال ۲۰۱۸ گرفته است، اخیراً توسط رکوردهای جهانی گینس به عنوان بزرگترین چشم انداز زیر آب جهان شناخته شد.

چمدان - این عکس ۸۲۶.۹ مگاپیکسلی که در لاگوآ میستریوزا برزیل گرفته شده است، رکورد قبلی ۴۹۵ مگاپیکسل را می شکند.

Lagoa Misteriosa ("دریاچه مرموز") که به دلیل آب شفافش مشهور است، در پایین بک چاله قرار دارد. این دریاچه که در شهر جاردیم فرار گرفته شده است، به دلیل دید زیاد، مکان مورد علاقه غواصان است. اگرچه یک بار یک غواص به عمق ۷۲۰ فوتی این دریاچه رسیده است، اما هیچ کس تاکنون به کف این دریاچه باورنکردنی نرسیده است. ربرای کابرال، لاگوآ میستریوزا تمام شرایط لازم برای یک عکس پانورامای عالی شامل نور خوب، بدون جریان و مقدار زیادی از آبزیان را برآورده می کند. برای تحقق این عکس، وی بیش از ۳۵۰۰ دلار در تجهیزات فنی سرمایه گذاری کرد و او با یک دوربین و فقط چند لوازم جانبی، تصویری چشمگیر به ابعاد ۴۷.۴ فوت عرض و ۲۳.۷ فوت ارتفاع تولید کرد. برای پانورامای ۳۶۰ درجه فقط ۱۰ دقیقه زمان غواصی لازم بود اما ۳۰ ساعت پس از تولید زمان لازم بود تا کابرال ۲۸ عکس بکار رفته در تصویر نهایی را بهم پیوند دهد.

 کابرال برای گرفتن این عکس تا عمق ۵۹ فوتی پائین رفت و با توجه به تصاویر قبلی خود تنظیماتی را برای عکسبرداری انجام داد. اول، او یک منطقه بزرگتر را در مرکز لنز قرار داد.  وی همچنین از یک ISO سفارشی بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ استفاده کرد تا بتواند نوری یکنواخت و جزئیات آبهای تاریک را به خود اختصاص دهد.

نمای ۳۶۰ درجه را ببنید

گرچه این رکورد چشمگیر است، کابرال می خواهد خودش را برای ادامه کار تحت فشار بگذارد. در واقع، در سال ۲۰۲۱ هدف او بازگشت به Lagoa Misteriosa برای یک چشم انداز جدید است، اما این بار او می خواهد حجم عکسش بیش از یک گیگابایت باشد. در حالی که منتظر آن عکس هستیم، باید بنشینیم و از این رکورد کنونی جهان لذت ببریم.

منبع : my modern met

کد خبر 249447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =