عکاسی از موجودات ناشناخته دریایی | آیا سالپس و سیفونوفور را می‌شناسید؟

الکساندر سمنوف به عنوان یک زیست شناس و عکاس دریایی متخصص زندگی در زیر آب است. به طور خاص، او بر روی بی‌مهرگان تمرکز می کند، و بیش از ۱۰ سال در حال غواصی در اعماق دریا بوده است تا زیبایی آن را از طریق لنز خود به تصویر بکشد. کار سمنوف که اغلب در حال تحقیق در مورد آب سرد به عنوان سرپرست تیم غواصی علمی در ایستگاه بیولوژیکی دریای سفید دانشگاه دولتی لومونوسف است، فراموش نشدنی است.

چمدان - در هر شرایطی، او می تواند زندگی دریایی را کشف کند. این به او امکان مشاهده این حیوانات را به روشی می دهد که در یک محیط آزمایشگاهی غیرممکن است.

 سمننوف به My Modern Met گفت: "ما مانند طبیعت گرایان قرن نوزدهم هستیم اما با فناوری های قرن بیست و یکم طبیعت را تماشا می کنیم. " صدها هزار موجود زنده کاملاً باورنکردنی در اقیانوس ها وجود دارند که حتی با تجربه ترین زیست شناسان دریایی را غافلگیر می کنند. اقیانوس یک جهان موازی است، دنیای دیگری که موجودات شگفت انگیزی در آن ساکن هستند.   بسیاری از این موجودات آنقدر ملایم و زودگذر هستند که حتی یک لمس کوچک می تواند آخرین واقعه زندگی آنها باشد در نتیجه مطالعه آنها در آزمایشگاه بسیار دشوار و گاهی غیرممکن است. "

 سمنوف با استفاده از فناوری پیشرفته، می تواند مشاهدات خود را با جامعه علمی و عموم گسترده تر به اشتراک بگذارد.   او از ۱۳ سال تجربه غواصی خود برای گرفتن عکس هایی بی نظیر، استفاده می کند. دید کم، درجه حرارت شدید و جریانهای قوی فقط برخی از عناصری هستند که وی برای گرفتن عکس‌های خود در حال نبرد با آنها است.

وی گفت: "طی دو هزار سال گذشته، ما چیزی در حدود ۲۳۴۰۰۰ گونه موجودات دریایی را کشف کردیم و طبق تخمین دانشمندان، این تنها ۸-۱۵٪ از انواع موجوداتی است که در اقیانوس ها زندگی می کنند. این بدان معناست که در جایی در اعماق اقیانوس، دو تا سه میلیون گونه وجود دارند که تاکنون از چشم انسان‌ها دور مانده اند. همه در مورد کوسه ها، نهنگ ها، اختاپوس ها و برخی حیوانات دریایی بزرگ دیگر که راه خود را به فیلم ها و دائره المعارف ها باز کرده‌اند، اطلاعاتی دارند. اما یک فرد معمولی تاکنون از سالپس، سیفونوفورها، ژله های شانه ای، آپاندیسیان ها، آسیدیه ها و بسیاری موجودات آبزی دیگر نشنیده است. هدف من این است که جهانی کاملاً متفاوت و پر از چیزهای عجیب و غریب و جالب را به انسان‌ها نشان دهم. "

منبع : my modern met

کد خبر 249049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =