آب کانال ها در ونیز شفاف و تمیز شدند | قرنطینه ناشی از کرونا چطور به محیط زیست کمک می‌کند؟

سال گذشته سال سختی برای مردم ونیز بود که ابتدا با سیل های عجیب مواجه شدند و در ادامه با کرونا دست و پنجه نرم کردند. از ۱۸ مارس، منطقه ونتو، جایی که ونیز در آن واقع شده است، بیش از ۳۲۰۰ مورد مثبت و نزدیک به ۱۰۰ مرگ کرونایی را ثبت کرد. اما در حالی که این منطقه همچنان در قرنطینه به سر می‌برد اتفاق جالبی در شهر رخ داده است. برای اولین بار پس از مدت‌ها، کانال های ونیز کاملاً شفاف و حیات وحش به آب ها باز گشته است.

چمدان - هرچه مردم بیشتر در داخل خانه و خارج از آبراه‌ها بمانند، تأثیرات فعالیت روزانه خود را بر محیط زیست می بینند. ونیز به طور متوسط ‌۲۶ تا ۳۰ میلیون نفر گردشگر در سال دارد. ماه مارس به طور معمول آغاز فصل گردشگری است، و افراد با کشتی های بزرگ کروز مسافرت می کنند و از تاکسی های آبی خصوصی، کشتی های عمومی و گوندولا استفاده می کنند تا مسیر خود را به پیش ببرند.

water in Venice

به اینها، ترافیک قایق‌های محلی، که شامل آمبولانس ها، پلیس و قایق های شخصی نیز می‌شود اضافه کنید و تصور کنید که چقدر شلوغ می شود. تمام این ترافیک‌ها باعث می شود که رسوب موجود کانال ها در آب حل شده و ظاهر تیره و تار به آب ببخشد. این فعالیت همچنین اجازه نمی دهد تا ماهی ها و دیگر گونه‌های دریایی به درستی شنا کنند.

water in Venice

اما اکنون تصاویری که از ونیز منتشر می شود، نشان می دهد که تنها در چند هفته کوتاه، طبیعت دوباره در حال بازسازی خود است. ماهی ها و قوهای فراوانی در حال شنا در کانال‌ها می‌باشند.

water in Venice

منبع : mymodernmet

کد خبر 248472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =