مازندران در پیک ابتلا به کرونا قرار دارد | مازندرانی به روستاها سفر نکنند

نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مازندران با اعلام این‌که مازندران در پیک ابتلا به کرونا قرار دارد، خواستار تداوم تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان و رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم و خانه‌نشینی شد.

دکتر محمدمهدی ناصحی دوشنبه ۲۶ اسفند گفت: همچنان استان مازندران در پیک ویروس کرونا قرار دارد، ولی شرایط نسبت گذشته تا حد زیادی قابل‌کنترل‌تر شده و سرعت انتقال آن روند کاهشی به خود گرفته است.

وی اضافه کرد: اگر مردم ما پروتکل‌های بهداشتی و خود مراقبتی پیش‌بینی‌شده رعایت کنند و مهم‌تر از همه خانه بمانند، ما دوران پیک این بیماری را در مازندران طی ۲ تا سه هفته آینده پشت سر می‌گذاریم و از این وضعیت خارج می‌شویم.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: وضعیت بیمارستان‌ها ما تا حد زیادی مدیریت‌شده است و نیاز داریم تا مردم همچنان مسائل بهداشتی و خود مراقبتی‌ها را رعایت کنند تا اوضاع به حالت کنترلی‌تر درآید.

دکتر ناصحی گفت: پیشنهاد و تأکید ما این است که دیدوبازدیدهای نوروزی را به زمان پس از کرونا موکول کنیم چراکه از این طریق بیماری به‌شدت سرایت می‌کند و پیک آن دو هفته بعد رخ می‌دهد و قابل‌کنترل نخواهد بود.

خودداری از سفر به روستا

نماینده وزیر بهداشت همچنین از تمامی شهروندان مازندرانی خواست تا این روزها به روستاها سفر نکنند.

وی گفت: انتظار است مردم بین شهرها و روستاها تردد نکنند و همه در خانه بمانند و روستاها را آلوده نکنند، چراکه امکانات بهداشتی و درمانی ما در روستاها کمتر است و به همین دلیل مردم روستا آسیب بیشتری می‌رسد.

دکتر ناصحی درباره وضعیت دارویی استان هم اظهار داشت: از جهت دارویی با تغییراتی که در پروتکل دارویی ایجادشده ما در تأمین دارو مشکلی نخواهیم داشت و امکانات محافظتی نیز به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی درگیری ویروس کرونا برده شد و شرایط پشتیبانی نسبت به گذشته بهتر شد.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود تا همچنان بتوانیم دارو و تجهیزات محافظتی بیشتری را به داخل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ببریم و اقداماتی خوبی در حال انجام است و وضعیت استان ازلحاظ امکانات و پشتیبانی تغییرات اساسی داشت و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران بار دیگر از مردم خواست تا برای کنترل ویروس کرونا در خانه‌های خود بمانند و خیابان‌ها را خلوت کنند و با درمانگران همکاری بیشتری داشته باشند.

منبع: ایرنا

کد خبر 248267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =