ضرورت ورود دولت برای جلوگیری از ورشکستگی هتلداران پس از شیوع کرونا

رئیس جامعه حرفه‌ای هتل‌داران ایران از ضرورت ورود دولت برای جلوگیری از ورشکستگی هتلداران به دلیل شیوع کرونا خبر داد و گفت: هتلداران با حسن نیت هزینه لغو هتل را بازپرداخت می‌کنند.

جمشید حمزه زاده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب گفت: نیاز به بخشنامه و دستور نیست ما شرایط اضطرار کشور را درک می‌کنیم و هزینه‌هایی که مسافران برای رزرو پرداخت کرده بودند را بازپس می دهیم و نیازی به دستورالعمل نداریم.

وی با بیان این که تقریبا تمام هتل‌ها در حال بازپرداخت هستند، گفت: شاید برخی از هتل‌های کوچک و ۲ ستاره به دلیل مشکلات مالی که دارند، امکان بازپرداخت به سرعت هزینه ها را نداشته باشند چون به دلیل مشکلات مالی زیادی که داشتند پولی که از مسافر گرفته بودند را هزینه کردند.

وی با اشاره به سیل ابتدای سال گفت: هتلداران حدود ۵۰ میلیارد تومان به دلیل سیل فروردین ماه ضرر کردند و این مبلغ را به مسافران که هتل رزرو کرده بودند را بازپس دادند و این نشان از حس نیت جامعه  هتلداران است، که شرایط را درک می کنند.

حمزه زاده با بیان این که هم اکنون ضریب اشغال هتل‌های کشور حدود ۵ درصد شده و برخی از آنها نیز تعطیل شده اند، ‌گفت: بسیاری از هتلداران ۵۰ درصد کارمندانشان را به مرخصی فرستادند اما حقوق و عیدی آنها را پرداخت کردند.

وی با اشاره به این که زمان اوج پذیرش مسافر در هتل و دیگر اقامت ایام نوروز است، گفت: به نظر می رسد این لغو هتل‌ها همچنان ادامه پیدا کند و با این شرایط خسارت زیادی برای هتل‌داران است.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتل داران ایران افزود: دولت باید همانند حمایت از دیگر صنعت‌ها هنگام بروز بحران، به هتلداران نیز کمک کند به عنوان مثال در شرایط کنونی هتلداران مجبور هستند برای ضد عفونی کردن سطوح مواد ضد عفونی را از بازار آزاد با قیمت بالا خریداری کنند و باید برای این موضوع تدبیری انجام شود.

وی گفت: پرداخت حق بیمه کارکنانی که این روزها به مرخصی می روند و یا در نظر نگرفتن سود وام‌هایی که هتل داران گرفته‌اند از جمله حمایت های دولت می تواند باشد.

کد خبر 248166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =