واکنش یک نماینده مجلس به افزایش عجیب قیمت هواپیما در تعطیلات | نظارتی وجود ندارد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسون عمران از قبل پیگیر افزایش نامعقول قیمت پروازها در برخی از ایام بوده و تا زمانی که به نتیجه برسد به پیگیری خود ادامه می‌دهد.

چمدان - همزمان با روزهای آخر هفته گذشته و در آستانه تعطیلات پیش رو قیمت بلیت‌ هواپیما در مسیرهای داخلی با افزایش قابل توجهی روبرو شد. بررسی‌ها نشان می‌دهدکه وضعیت بازار بلیت هواپیماها قابل کنترل نیست و با وجود هشدارهای دستگاه‌های نظارتی، ایرلاین‌ها به قیمت‌گذاری‌های خود ادامه می‌دهند.

بررسی‌های چمدان نشان می‌دهد افزایش قیمت از آخرین روز هفته گذشته شروع می‌شود و تا نیمه هفته جاری ادامه دارد. قیمت‌های پرواز تهران به مقاصد گردشگری در ابتدا قیمت‌های بالایی خورده‌اند و پس از آن قیمت مسیرهای برگشت افزایشی شده‌اند.

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: افزایش عجیب نرخ بلیت هواپیما برای تعطیلات هفته آینده | تهران - کیش ۸۰۰ هزار تومان؛ تهران - یزد ۵۰۰ هزار تومان!

علیم یار محمدی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به غیرقانونی بودن افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام خاص گفت: بارها در این زمینه از وزیر راه و شهرسازی و مسئولان سازمان هواپیمایی کشور طرح سوال کرده‌ایم اما پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم.

وی اضافه کرد: فروش بلیت بالاتر از قیمت مصوب در ایام خاص غیرقانونی است. بر اساس گزارش‌ها آژانس‌هایی خاص بلیت‌ها را با قیمت معقول می‌فروشند اما برخی از چارترها هستند که بلیت‌ها را خریداری کرده و با قیمت بالاتر عرضه می کنند.

نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه بعضا شاهد هستیم در ایام خاص که تقاضا بیشتر از سایر اوقات است، قیمت بلیت‌ها با افزایش غیرمعقولی روبه رو می‌شود و این قابل قبول نیست به ایسنا گفت: دستگاه‌های نظارتی باید به این مسئله ورود کنند. متاسفانه آنطور که باید و شاید بر مجموعه‌هایی که در فروش بلیت هواپیما نقش دارند، نظارت اعمال نمی شود. علی رغم پیگیری‌های انجام شده از سوی کمیسیون عمران مجلس نیز تا به حال به پاسخ قانع کننده‌ای نرسیده‌ایم.

وی افزود: کمیسیون عمران و بنده نیز این موضوع را تا زمانی که به نتیجه برسد، دنبال می کنیم  تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: فهرست جدید قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی؛ حداقل و حداکثر قیمت‌ها در مسیرهای مختلف 

کد خبر 246838

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =