هواپیمای مُرده ایران زنده شد | این فوکر 100 محدودیتی برای پرواز جز اتحادیه اروپا ندارد

چمدان: محمود نادری مدیر آشیانه شماره 3 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با یادآوری اینکه یک هواپیمای فوکر 100 ایران ایر به دلیل کمبود قطعات اساسی مانند ارابه‌های فرود و موتورها بیش از 2.5 سال زمین‌گیر شده بود گفت: قطعات مورد نیاز این هواپیما را از منابع مختلف تامین کردیم و با استفاده از موتور یکی دیگر از هواپیماهای فوکر، کمبود قطعات را جبران کردیم.

وی با بیان اینکه در ارابه‌های فرود باید به سمت ارابه‌های فرود نو و جدید می‌رفتیم افزود: برای این هواپیما یک ارابه جدید را از شرکت هواپیمایی داخلی خریداری و ارابه دیگر را تعمیر کردیم.

نادری با بیان اینکه اورهال این هواپیما حدود 4 ماه زمان برد، گفت: در تعمیر و اورهال این هواپیما، تمام استانداردهای بین‌المللی را رعایت و گواهینامه‌های مربوطه را از سازمان هواپیمایی دریافت کرد‌ه‌ایم.

مدیر آشیانه شماره 3 ایران ایر با بیان اینکه این هواپیما مجوزهای پروازی را دریافت کرده‌ است اظهار کرد: هواپیمای فوکر 100 تا 5 ساعت می‌تواند پرواز کند و پیش از این به مقاصد باکو، استانبول و دبی پرواز می‌کرد.

وی ادامه داد: در مجموع به لحاظ ایمنی هیچ مشکلی برای پرواز این هواپیما به سایر کشورها به استثنای اتحادیه اروپا وجود ندارد.

نادری با بیان اینکه در واقع ما یک هواپیمای مرده ایران ایر را زنده کردیم گفت: 26 سال از عمر این هواپیما می‌گذرد و تا جایی که قطعات و سازمان هواپیمایی اجازه بدهد محدودیتی برای پرواز ندارد.

هواپیمای فوکر 100

 
کد خبر 225283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =