آغاز مرمت سردر دفتر کار امیرکبیر در پایتخت | تملک مجموعه تئاتر نصر و احیای محور خیابان لاله‌زار تهران

چمدان: یاسر جعفری با بیان این خبر افزود: مرمت سردر تاریخی ساختمان پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی نیز از چندی پیش توسط سازمان زیباسازی و با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شروع شده است. عملیات مرمت این دو اثر تاریخی تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سردر ساختمان آگاهی و مجموعه پلیس میدان ارگ آسیب‌های زیادی دیده است گفت: مرمت و بازسازی این بناها با اعتبار 300 میلیون تومانی در حال انجام است.

معاون سازمان زیباسازی شهرداری تهران همچنین به برنامه ساماندهی و مرمت شهری جداره تاریخی ناصر خسرو، خیابان سعدی و میدان انقلاب اشاره و بیان کرد: این رویکرد از برنامه‌های مهم ماست که با همکاری کسبه و مالکان تا سال آینده انجام می‌شود.
ردیف


برنامه‌های معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی تهران برای مرمت بناهای تاریخی

1مرمت سردر مجموعه تاریخی پلیس میدان ارگ واقع در مجاورت کاخ جهانی گلستان که در عهد قاجار دفتر کار امیرکبیر بوده است2سردر تاریخی ساختمان پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی3ساماندهی و مرمت شهری جداره تاریخی ناصر خسرو، خیابان سعدی و میدان انقلاب4تملک مجموعه تئاتر نصر بوشهری و احیای محور خیابان لاله‌زار تهران5مرمت خانه مینایی در منیریه6مرمت بی‌بی‌شهربانو (به عنوان سایت موزه تاریخ شهر تهران)


7

سند میراث صنعتی برای نخستین بار در دو کارخانه قدیمی سیمان یا آرد در جنوب پایتختجعفری همچنین از تملک مجموعه تئاتر نصر بوشهری و احیای محور خیابان لاله‌زار تهران توسط سازمان زیباسازی خبر داد و به ایرنا گفت: این مجموعه‌ها با مبلغ 6 میلیارد تومان از نهادهای کمیته امداد و جهاد دانشگاهی خریداری شد که اینک در مرحله تهیه طرح و اقدام اساسی مرمتی قرار دارد.

[related-post id="196308"]

وی ادامه داد: بنای این تئاتر یکی از نقاط کلیدی احیای خیابان لاله زار به شمار می‌رود که پس از آن نیز درصدد هستیم با رویکرد مشارکتی و تسهیل‌گری با کسبه به صورت پلاک به پلاک مسیر را با رویکرد اولیه آن مرمت کنیم.

معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی تهران همچنین گفت: همچنین مرمت خانه مینایی در منیریه در بهمن ماه جاری آغاز شده است.

جعفری ادامه داد: طرح میدان امین السلطان در چهارراه مولوی، طرح مرمت بی بی شهربانو (به عنوان سایت موزه تاریخ شهر تهران) و نیز تدوین سند میراث صنعتی برای نخستین بار در دو  کارخانه قدیمی سیمان یا آرد در جنوب پایتخت در دستور کار این نهاد است.

[related-post id="199474"]
کد خبر 203820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =