چمدان : مدتی قبل اعلام شد که شهر کوهستانی کوچکی در آلپ سوییس که در گذشته صاحب سریع‌ترین قطار کوهنورد گردشگری اروپا بود به‌تازگی به قطار کابلی جدیدی مجهز شده که سریع‌ترین قطار کوهنورد تجاری جهان است.

اکنون نوبت به آلمانی‌ها رسیده است که در دسترسی گردشگران به آلپ باواریا تسهیل ایجاد کنند. بعد از 6 سال کار و تلاش، اتوبوس کابلی بلندترین کوه آلمان، تسوگ‌اشپیتسه افتتاح شد و بلافاصله سه رکورد جهانی را به‌دست آورد؛ رکورد طولانی‌ترین دامنه حرکت، حداکثر اختلاف سطح و بلندترین ستون فولادی.

در حقیقت تاکنون هیچ اتوبوس کابلی در سیاره زمین تا 3 هزار و 212 متر از ایستگاه پایه بالاتر نرفته و ستون فولادی به ارتفاع 127 متر نداشته و هزار و 945 متر اختلاف سطح را تجربه نکرده است.

راه کابلی این جواهر گردشگری آلپ باواریا در مدت فقط چند دقیقه به قله کوه تسوگ‌اشپیتسه در ارتفاع 2 هزار و 962 متری می‌رسد و قادر است سالانه 600 هزار گردشگر را به این منطقه از رشته‌کوه آلپ جذب کند.

برای ساختن این مسیر کابلی جدید و جایگزین‌کردن آن با اتوبوس کابلی قدیمی ایبسی که به‌مدت 50 سال از 1963 کار می‌کرد، حدود 50 میلیون یورو هزینه شده است.

کابین‌های این خط کابلی دیواره‌های شیشه‌ای دارند و قادرند در هر ساعت تا 600 نفر را جابه‌جا کنند. بازدیدکنندگان می‌تواند از چشم‌اندازه 360 درجه مشرف به دریاچه ایب و کوهستان‌های پیرامون لذت ببرند و وقتی به قله تسوگ‌اشپیتسه رسیدند 400 قله کوتاه‌تر آلپ آلمان را تماشا کنند.

این سازه فولادی به‌گونه‌ای طراحی شده است که حتی نسبت به تغییرات اقلیمی هم مقاومت دارد و پایداری برای 100 سال آینده را هم تضمین می‌کند. هزینه این بالارفتن هیجان‌انگیز از رشته‌کوه آلپ برای رفت و برگشت فقط 45 یورو است.

[related-post id="7760"]

[related-post id="4820"]

 کد خبر 8823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =