چمدان : رجبعلی خسروآبادی افزود: با توجه زلزله شب گذشته تهران و هشدار مسئولان ذیربط در خصوص احتمال وقوع پس لرزه‌ها برگزاری تورهای طبیعت گردی توسط دفاتر خدمات مسافرتی استان به غارهای طبیعی تهران و استان‌های همجوار تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

خسروآبادی از همه علاقه مندان به طبیعت‌گردی خواست در چند روز آینده از ورود به غارهای رودافشان و بورنیک در استان تهران خوداری کنند تا شرایط ایمنی غارها پس از وقوع زلزله تهران توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی تورهای طبیعت گردی از غارها را برای روز جمعه یکم آذر ماه برنامه ریزی کرده‌اند که اعلام می‌کنیم الزامی برای اجرای تعهدات آنها نیست و می‌توانند به مسافران خود کنسلی برنامه بازدید از غارها را اعلام کنند.

او افزود: بعد از وقوع زلزله شب گذشته تهران هیچ گونه آسیبی به موزه‌ها و بناهای تاریخی استان وارد نشده است اما کمیته پدافند غیرعامل اداره کل در حال حاضر با تشکیل جلسه در حال بررسی آسیب‌های احتمالی به اشیای موزه است که ممکن است در هنگام پس لرزه‌ها و وقوع احتمالی زلزله در خطر آسیب باشد.

خسروآبادی گفت بنا به ابلاغ ستاد مدیریت بحران امروز پنج شنبه 30 آذر تمام موزه ها و بناهای تاریخی استان تعطیل است اما آمادگی کامل برای اسکان هموطنان در محوطه موزه‌های تهران در مواقع بحرانی وجود دارد.
کد خبر 8290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =