ادغام ويزاي روسیه و بلاروس | دارندگان ویزای روسیه یا بلاروس می‌توانند به هر دو کشور سفر کنند

چمدان : براساس توافق صورت گرفته میان مسکو و مینسک، قرار است تا پایان امسال قانون یکپارچگی ویزا میان ولادیمیر ماکی و سرگئی لاوروف، وزرای امور خارجه بلاروس و روسیه به امضا برسد.

روسیه و بلاروس سال‌هاست به عنوان دولتی مشترک مرزهای خود را برچیده‌اند و امکان سفر برای اتباع دو کشور به راحتی امکان‌پذیر است اما این قوانین شامل اتباع خارجی نمی‌شود.

از سال ۲۰۱۴ میلادی دیپلمات‌های دو کشور از ایجاد رژیم ویزای مشترک همانند شینگن در اتحادیه اروپا سخن گفتند و در ماه مارس ۲۰۱۵ میلادی نیز ولادیمیر پوتین خواستار ادغام ویزای دو کشور شد.

براساس تصمیم جدید، با ادغام ویزای روسیه و بلاروس، از این پس دارندگان ویزای هر دو کشور مجاز خواهند بود به راحتی و بدون دریافت ویزای مجدد میان دو کشور سفر کنند.

هر چند از سال گذشته میلادی بلاروس برای ۸۰ کشور جهان ویزای توریستی خود را لغو کرد که از این رو گردشگران این کشورهای عمدتا اروپایی و آمریکایی می‌توانند بدون ویزا به بلاروس سفر کنند، اما این افراد بر اساس قانون جدید امکان سفر به روسیه را نخواهند داشت.

در مقابل تمامی دارندگان اقامت‌های موقت و دائم روسیه و بلاروس به راحتی می‌توانند بدون اخذ ویزا بین دو کشور رفت و آمد داشته باشند که پیش از این نیازمند دریافت ویزا بودند.

از سوی دیگر اتباع کشورهای خارجی که به هر دلیلی ورود آنان به یکی از کشورهای بلاروس یا روسیه ممنوع باشد، دیگر نمی‌توانند از کشور متقابل درخواست ویزا دهند.
کد خبر 5754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =