چه کسانی نباید جراحی بینی کنند؟

چه کسانی نباید جراحی بینی کنند؟ بیمارانی که مشکلات پزشکی دیگری دارند . ایمنی شما مهمترین نکته است و اگر مشکلات سلامتی دارید، جراحی انتخابی مانند رینوپلاستی ممکن است ایده خوبی نباشد.

سایر بیمارانی که ممکن است کاندیدای خوبی نباشند، کسانی هستند که دقیقاً نمی دانند چه چیزی در بینی خود را دوست ندارند. این وضعیت دشواری است زیرا اگر جراح نداند چه چیزی شما را آزار می دهد، نمی تواند بهترین نتیجه را ارائه دهد. بنابراین خوب است کمی وقت بگذارید و واقعاً به این فکر کنید که دوست دارید چه چیزی را در مورد بینی خود تغییر دهید.

بینی خود را بررسی کنید و به بینی دیگران نگاه کنید تا به ایده آل خود برسید. به یاد داشته باشید که برقراری ارتباط با جراح به وضوح هر چه بیشتر به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.

مشکل دیگر انتظارات بیمار از آنچه جراحی می تواند انجام دهد در مقابل آنچه عمل جراحی می تواند انجام دهد است. چیزهای زیادی وجود دارد که نمی‌توانیم آنها را کنترل کنیم، مانند ضخامت پوست، آناتومی فردی و بهبودی که می‌تواند بر نتیجه تأثیر بگذارد.

به همین دلیل است که ایده خوبی است که ابتدا یک مشاوره داشته باشید تا در مورد آنچه می‌خواهید صحبت کنید. یاد بگیرید چه چیزی واقعا ممکن است. یک بینی بزرگ را فقط می توان خیلی کم کرد. سوراخ های بینی را فقط می توان آنقدر باریک کرد. یک نوک را فقط می توان خیلی کوتاه کرد.

چه کسانی نباید جراحی بینی کنند؟

یک کاندید خوب برای جراحی بینی فردی است که به اندازه کافی برای جراحی سالم باشد. فردی که قلب و ریه‌هایش در وضعیت مناسبی هستند، هیچ مشکل پزشکی که ممکن است بهبودی را دشوارتر کند، مانند دیابت کنترل‌نشده، و کسی که استروئید مصرف نمی‌کند، ندارد. برای بیمار مهم است که قبل از انجام هر گونه جراحی انتخابی از نظر پزشکی تحت مدیریت پزشکی قرار گیرد و در اوج سلامتی خود باشد.

یکی دیگر از کاندیدای عالی کسی است که می داند چه چیزی را در مورد بینی خود دوست ندارد یا ایده ای از آنچه می خواهد دارد. به این ترتیب صحبت در مورد آنچه با جراحی امکان پذیر است آسان تر است. برای هر کسی که به جراحی بینی علاقه مند است، ایده خوبی است که در مورد ظاهر بینی خود تحقیق کند.

به تصاویر افرادی که دارای ویژگی های مشابه شما هستند و بینی هایی که دوست دارید نگاه کنید. چه چیزی در بینی آنها وجود دارد که شما دوست دارید؟ یه اسکوپ کوچولو داره؟ آیا دوست دارید نوک آن کمی گردتر باشد یا کمی نوک تیزتر؟ خاص بودن مفید است، اما همچنین واقع بین بودن در مورد بینی که می خواهید در مقابل بینی که دارید، کلیدی است.

علیرغم اینکه یکی از محبوب ترین روش ها در مرکز جراحی دکتر حمیدرضا راستی است، بسیاری از بیماران ممکن است به دلیل خطرات احتمالی از انجام عمل بینی یا عمل جراحی بینی خودداری کنند. هنگامی که توسط یک جراح رینوپلاستی با تجربه ای همچون دکتر حمیدرضا راستی در یک کلینیک معتبرانجام می شود، خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی حداقل در نظر گرفته می شود.

چه کسانی نباید جراحی بینی کنند؟

خطرات کلی جراحی بینی چیست؟

خطرات بیهوشی - جراحی زیبایی بینی که تحت بیهوشی عمومی در مرکز جراحی انجام می شود. ما بیهوشی گرگ و میش را پیشنهاد نمی کنیم زیرا معتقدیم خطرات مرتبط با این تکنیک بیشتر از مزایای بالقوه آن است.

نوع بیهوشی عمومی ما به عنوان بیهوشی کامل داخل وریدی یا به اختصار TIVA شناخته می شود. در طی جراحی زیبایی بینی، شما یک مشاور بیهوشی اختصاصی خواهید داشت که در طول عمل از شما مراقبت می کند.

عفونت - عفونت یک عارضه نادر جراحی بینی است و جراح شما یک دوره پیشگیری از آنتی بیوتیک را برای شما تجویز می کند تا در هفته اول پس از عمل شما مصرف کنید.

خونریزی یا تشکیل هماتوم – هنگامی که سپتورینوپلاستی انجام می شود، خطر کمی برای تشکیل هماتوم تیغه بینی وجود دارد. این را می توان به راحتی در کلینیک درمان کرد، اما برای اطمینان از درمان سریع و موثر باید زود تشخیص داده شود.

تاخیر در بهبود زخم - این یک عارضه شایع در بیمارانی است که قبل و بعد از عمل به سیگار کشیدن ادامه می دهند. به همین دلیل است که ما همیشه به همه افراد سیگاری توصیه می کنیم حداقل چهار هفته قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنند تا خطر عوارض بهبود زخم کاهش یابد.

جای زخم بیش از حد – این عارضه را می توان با قرار دادن دقیق برش برای جراحی بینی باز و با مدیریت مناسب اسکار بعد از عمل به حداقل رساند. لازم به یادآوری است که اسکارها ممکن است تا 12 ماه طول بکشد تا به طور کامل بالغ شوند.

بی حسی نوک بینی – بی حسی یا سوزن سوزن شدن نوک بینی یک عارضه جانبی موقتی است که باید بین 3 تا 6 ماه پس از جراحی به تدریج بهبود یابد. این اغلب مربوط به تورم جراحی بینی است که ممکن است تا 12 ماه طول بکشد تا پس از جراحی ناپدید شود.

درد مداوم - این یک عارضه نادر است و می توان به طور موثر با تسکین درد پس از عمل و کاهش فعالیت هایی که ممکن است تورم بینی را افزایش دهد، مانند انجام ورزش های شدید خیلی زود پس از جراحی، مدیریت کرد.

باید در نظر داشت که همه انواع روش های جراحی دارای خطرات خاصی هستند و بهبود و بهبودی بین بیماران بسته به میزان اصلاح جراحی و سایر عوامل خاص بیمار متفاوت است.

شما می توانید با انتخاب بهترین جراح بینی در تهران تا حد زیادی از این خطرات جلوگیری کنید.

خطرات خاص جراحی زیبایی بینی چیست؟

تغییر موقت یا دائمی در عملکرد بینی، از جمله درک بویایی یا چشایی - خطر کمی تغییر ادراک بویایی وجود دارد و زمانی که جراحی سینوس برای سینوس های مسدود شده با جراحی زیبایی بینی ترکیب شود، شایع تر است.

عدم تقارن بینی - شکل بینی ممکن است باعث ایجاد بی نظمی های موضعی شود که بر روی پل بینی تأثیر می گذارد، زمانی که استخوان های بینی باید شکسته شوند تا قسمت بالایی بینی باریک شود.

سوراخ شدن سپتوم - این یک عارضه شناخته شده جراحی سپتوپلاستی است و تا زمانی که به موقع تشخیص داده شود، درمان برای اصلاح آن موثر است.

پشت بینی کج - این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که جراح بعد از شکستگی بینی را به اندازه کافی از هر دو طرف به طور مساوی کوچک نکند تا پهنای بینی را کاهش دهد. برجستگی های باقی مانده بینی ممکن است پس از جراحی باقی بماند.

تغییر رنگ پوست - بیمارانی که به طور طبیعی پوست نازکی دارند ممکن است پس از جراحی دچار تغییر رنگ پوست شوند. این را می توان با استفاده از یک روش جراحی ملایم به حداقل رساند.

مشکلات تنفسی - تورم جراحی بینی می تواند باعث تورم قابل توجه مجاری بینی بعد از جراحی شود اما پس از دو هفته برطرف می شود. مشکلات تنفسی مداوم ممکن است به دلیل انحراف سپتوم باشد که در طی جراحی زیبایی بینی اصلاح نشده است.

اگر شما به جای عمل بینی فانتزی به دنبال عمل بینی نیمه فانتزی نیز باشید و بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران را انتخاب کنید میزان زیادی در کاهش خطرات اثر دارد.

چه کسانی نباید جراحی بینی کنند؟

چه زمانی نیاز به رینوپلاستی اصلاحی است؟

در تعداد کمی از موارد، بیماران ممکن است درخواست انجام جراحی زیبایی بینی را داشته باشند زیرا ممکن است از شکل بینی جدید خود راضی نباشند یا احساس کنند که بینی با بقیه اجزای صورت خود تعادل ندارد.

درخواست‌های کمتر متداول برای جراحی بینی اصلاحی ممکن است به دلیل انتظارات غیرواقعی بیمارانی از آنچه عمل بینی می‌تواند به دست آورد باشد. جراحی رینوپلاستی اصلاحی برای کسانی است که نگرانی های زیبایی یا عملکردی دائمی دارند که بینی را تحت تاثیر قرار می دهند.

چگونه خطرات جراحی بینی را به حداقل برسانیم؟

بیشتر خطرات جراحی بینی را می توان با اطمینان از اینکه کاندید مناسبی برای جراحی بینی است به حداقل رساند. شما باید درک روشنی از آنچه این روش شامل می شود داشته باشید و انتظارات شما از جراحی باید واقع بینانه باشد.

این ممکن است به چندین مشاوره قبل از عمل نیاز داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که شما درک کاملی از این روش و خطرات احتمالی آن دارید. شما باید دستورالعمل های قبل و بعد از عمل جراح خود را به طور کامل دنبال کنید. عدم رعایت این موارد ممکن است خطر بروز عوارض بعد از جراحی بینی را افزایش دهد.

اگرچه ممکن است جراح شما گاهی از تصویربرداری سه بعدی برای ترسیم ساختار بینی شما استفاده کند، اما باید به عنوان تقریبی تقریبی از نتیجه نهایی در نظر گرفته شود. شما نباید به ظاهر تصاویر پس از عمل اهمیت زیادی بدهید، زیرا بهبودی پس از جراحی قابل کنترل نیست.

اگر سیگار می کشید، باید حداقل چهار هفته قبل و بعد از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید، زیرا این امر می تواند منجر به تاخیر در بهبود زخم و نتیجه زیبایی ضعیف شود. اگر مشکلات پزشکی زیر خطی یا مشکلات پوستی موضعی دارید که بر بینی تأثیر می گذارد، باید در مشاوره خود جراح خود را مطلع کنید.

مطمئن شوید که زمان زیادی را برای استراحت و ریکاوری اختصاص دهید و از شروع فعالیت‌های شدید، از جمله رفتن خیلی زود به باشگاه پس از جراحی اجتناب کنید.

اگر بینی گوشتی ای دارید جراحی حساسستری دارید انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران یکی از راه های کاهش خطرات است.

کد خبر 249995