ویزای چین را از کجا بگیریم + هزینه و مدارک لازم برای ویزای چین

اگر قصد سفر به کشور چین را دارید، حتما می‌دانید که داشتن ویزا شرط لازم برای ورود به این کشور است. برای گرفتن ویزا دو راه پیش روی شما است؛ اولین راه این است که خودتان اقدام کنید و در یک مسیر پیچیده و پر از ابهام ویزای خود را دریافت کنید و دومین راه که منطقی‌تر به نظر می‌رسد این است که این کار را به متخصصین این حوزه واگذار کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت نیل گشت، آژانس نیل گشت با بیش از ۱۷ سال سابقه در اجرای تورهای تخصصی کشور چین و اخذ ویزای چین، یکی از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی است که می‌تواند در این باره خدمات لازم را به شما ارائه دهد. با این حال در ادامه این مقاله شما را با مدارک و شرایط لازم برای گرفتن ویزای چین آشنا خواهیم کرد.

راهنمای گرفتن ویزای چین

برای سفر به چین، باید ویزای متناسب با هدف سفر خود را دریافت کنید؛ به‌طور مثال اگر فردی برای شرکت در یک رویداد علمی به این کشور دعوت شده است، باید درخواست ویزای F را بدهد.

از مرسوم‌ترین ویزاهایی که برای سفر به کشور چین صادر می‌شود می‌توان به ویزای توریستی (L)، ویزای تجاری (M)، ویزای تحصیلی (F)، ویزای کار (Z) و... اشاره کرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای چین

برای گرفتن ویزای چین باید مدارک زیر را تهیه کنید:

  • دعوتنامه و آیتینری سفر (برنامه سفر)
  • اصل و کپی پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار و داشتن حداقل ۲ برگه خالی متوالی)
  • بلیط پرواز رفت و برگشت
  • بیمه مسافرتی
  • وچر هتل
  • عکس ۶*۴ (چاپی و دیجیتالی)
  • فرم سفارت (بصورت آنلاین)
  • اخذ نوبت از سفارت چین
  • نامه تمکن مالی

دعوتنامه (همانگونه که از اسم آن نیز مشخص است) درخواستی است که یک شرکت چینی توریستی برای بازدید شما از کشور چین آن را برای شما ارسال می‌کند. در این دعوتنامه باید تمام مشخصات مسافر و اطلاعات سفر او ذکر شده یا ضمیمه دعوت نامه باشد.

نامه تمکن مالی نامه‌ای از طرف بانک به سفارت چین است که موجودی حساب‌های فرد و نرخ برابری آن به ارز مورد نظر (به طور مثال دلار) در آن درج می‌شود.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی گروهی را دارید باید نامه‌ تمکنی با ارزش حدود ۳ هزار دلار (معادل ۱۵۰ میلیون تومان) و اگر قصد دارید تا ویزای تجاری انفرادی دریافت کنید نامه تمکن مالی شما باید ۴۰۰ میلیون تومان (معادل ۸۰۰۰ دلار) اعتبار داشته باشد.

ویزای چین را از کجا بگیریم + هزینه و مدارک لازم برای ویزای چین

پس از آماده نمودن مدارک فوق و برای دریافت نوبت سفارت باید به صورت حضوری به محل سفارت یا به صورت آنلاین (در روزهای یکشنبه و پنجشنبه) به سایت سفارت به آدرس ir.chineseembassy.org/eng مراجعه کرده و در آنجا فرم مربوطه را پر کنید. اگر در این حین سوالی برای شما پیش آمد می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره تماس‌های موجود با کارشناسان سفارت چین در ارتباط باشید.

Email address: chinaemb_ir@mfa.gov.cn

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۸۰۲۷۷۲

ساعات و روزهای کاری سفارت چین در تهران:

از یکشنبه تا پنج شنبه: صبح‌ها از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰

توجه داشته باشید که در روزهای فرد (یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه‌ها) در نوبت صبح صرفا مدارک متقاضی برای دریافت ویزا تحویل گرفته می‌شود و در تایم بعدازظهر ویزاهای آماده شده تحویل داده می‌شود.

اما در روزهای دوشنبه و چهارشنبه در هر دو نوبت صبح و بعدازظهر فقط مدارک لازم برای ویزا تحویل گرفته می‌شود.

آدرس سفارت چین: خیابان موحد دانش - اقدسیه در منطقه ۱ تهران بزرگ شماره ۷۳

پس از آنکه نوبت سفارت شما مشخص شد باید به سفارت مراجعه کرده و مدارک را به صورت حضوری و به موقع به سفارت تحویل دهید.

در نهایت پس از بررسی مدارک حداقل ۴ روز طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود.

هزینه ویزای چین

هزینه ویزای توریستی گروهی “L” برای هر نفر ۲۵۰ دلار، ویزای تجاری انفرادی “M” در صورتی که مسافر دعوتنامه شخصی داشته باشد ۲۰۰ دلار و در صورت نداشتن دعوتنامه ۳۰۰ دلار و هزینه ویزای یکساله “M” چندبار ورود ۱۲۰۰ دلار خواهد بود.

پاسخ به سوالات متداول

مدت زمان لازم برای صدور ویزای چین چقدر است؟

در حالت عادی و برای دریافت ویزای عادی چین، فرآیند پردازش ویزا، ۳ روز کاری فرد به طول می‌انجامد. برای دریافت ویزای فوری چین، با پرداخت هزینه مازادی به ارزش $۳۰ برای هر ویزا می‌توانید بعد از ۲ روز کاری ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای چین چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار ویزای کشور چین، بسته به نوع آن از ۳ تا ۲۴ ماه متغیر است. ویزای یک‌بار ورود معمولا ۳ ماه، ویزای دو بار ورود ۳۰ روز و ویزای چند ورودی به مدت ۱۲، ۶ یا ۲۴ ماه از زمان ورود به این کشور اعتباردارد.

با ویزای چین چه مدت می‌توان در چین اقامت داشت؟

طول مدت اقامت برای هر ویزا بسته به نوع آن، از ۳۰ تا ۶۰ روز متغیر خواهد بود. در صورت درخواست از طرف متقاضی، این مدت به ۹۰ تا ۱۸۰ روز قابل افزایش است. فرد دارنده ویزای کشور چین می‌تواند در طول این مدت در کشور چین اقامت داشته باشد و در صورتی که قصد ماندن بیش از این تعداد روز را داشته باشد، باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام نماید که این درخواست ممکن است رد یا تائید شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 249975

برچسب‌ها