قطار اهواز تهران از چه ایستگاه هایی عبور می کند؟

اهواز از اولین شهرهای ایران است که خطوط ریلی در آن ساخته شد، در نتیجه بدیهی است که سفر با قطار از اهواز به شهرهای مختلف ایران امکان‌پذیر باشد.

به‎دلیل موقعیت مهم شهر اهواز از نظر نفت‌خیزبودن، مسیر تهران اهواز یکی از پرترددترین مسیرهای منتهی به این شهر است. برای سفر از اهواز به پایتخت، کافیست بلیط قطار اهواز تهران را تهیه و با کوله‌باری پر از محبت مردم خونگرم اهواز، به تهران سفر کنید.

مسیر قطار اهواز تهران

از آن‌جایی که مسیر سفر از اهواز به تهران مسیری طولانی است، اگر بلیط قطار اهواز تهران تهیه کرده باشید احتمالا کنجکاو هستید که درباره‌ی مسیر سفرتان بیشتر بدانید. این مسیر 781 کیلومتری که با قطار حدود 15 الی 16 ساعت طول می‌کشد، از استان‌های خوزستان، لرستان، مرکزی و قم عبور می‌کند تا به تهران برسد. اگر زمان بلیط قطار اهواز تهران را طوری انتخاب کرده باشید که بیشتر ساعات سفرتان در روز باشد، می‌توانید از دیدن جذابیت‌های مسیر لذت ببرید.

ایستگاه‌های قطار اهواز تهران

مسیر ریلی اهواز تهران 11 ایستگاه بین‌راهی دارد که شامل هفت تپه، شوش، اندیمشک، سپیددشت، بیشه، دورود، ازنا، مومن آباد، شازند، اراک و قم هستند. زیباترین مسیر این سفر در استان لرستان است که قطار از کناررودخانه‌ها و آبشارهای خروشان و طبیعت سرسبز این استان عبور می‌کند. این طبیعت زیبا در مسیر قطار اهواز تهران، این خط ریلی را به یکی از زیباترین مسیرهای ریلی ایران تبدیل کرده است که همین امر گردشگران داخلی و خارجی زیادی را برای سفر از اهواز به تهران، به خرید بلیط قطار ترغیب می‌کند.

قطار اهواز تهران از چه ایستگاه هایی عبور می کند؟

انواع قطارهای اهواز تهران

انتخاب نوع قطار در کیفیت مسیری که تجربه می‌کنید، تاثیر مستقیم دارد. برای مسیرهای طولانی مثل اهواز به تهران، توصیه می‌کنیم از قطارهای باکیفیتی استفاده کنید که امکانات مناسبی داشته باشند تا این مسیر طولانی 15 ساعته را با اوقاتی خوش سپری کنید و از زیبایی‌های راه لذت ببرید. مسیر ریلی اهواز تهران شامل قطارهای 4 تخته و 6 تخته هستند که شما باید باتوجه به بودجه، زمان سفر و تعداد همسفرانتان مناسب‌ترین نوع قطار را انتخاب کنید. لازم است اشاره کنیم که در این مسیر قطار اتوبوسی فعالیت نمی‌کند.

چه زمانی از اهواز به تهران سفر کنیم؟

فرقی نمی‌کند که قصدتان از سفر به تهران برای تفریح و گردش باشد یا به‌دلیل کاری و تجاری به این شهر سفر کنید، در هر صورت برای خرید بلیط قطار اهواز تهران باید بدانید که این مسیر یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی کشور است. در نتیجه برای این‌که سفرتان در موعد مقرر انجام شود باید از روزهای قبل برنامه‌ریزی داشته باشید و بلیط قطار اهواز تهران را تهیه کنید تا از سفر جا نمانید. درمورد روزهای حرکت قطار اهواز تهران هم نگران نباشید، زیرا تقریبا هر روز هفته از اهواز به سمت تهران قطار موجود است.

قیمت بلیط اهواز تهران

قیمت بلیط‌های قطار در تمام طول سال یکسان نیستند و به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارند. بلیط قطار اهواز تهران هم مانند تمام مسیرهای ریلی در زمان تعطیلات و پیک شلوغی، قیمت متفاوتی از روزهای عادی دارد. درنتیجه اگر قرار است سفرتان به تهران در تعطیلات باشد باید تفاوت قیمت‌های را درنظر بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به تهران در زمان تعطیلات، حتما بلیط رفت‌ و برگشت تهیه کنید، زیرا ممکن است هنگام برگشت با تکمیل ظرفیت مواجه شوید و بازگشتتان به‌تعویق بیفتد.

البته عوامل دیگری غیر از زمان سفر هم در قیمت بلیط قطار تهران تاثیرگذارند. نوع و درجه‌ی قطار یکی از این عوامل است که با توجه به کیفیت و خدماتی که قطار به شما ارائه می‌دهد، قیمت‌های متفاوتی برای بلیط در نظر گرفته شده است.

بهترین راه تهیه‌ی بلیط اهواز تهران

این روزها که سرعت و صرفه‌جویی در زمان، حرف اول را در زندگی روزمره‌ی ما می‌زند، هوشمندانه است که برای انجام‌دادن کارها، سریع‌ترین روش را انتخاب کنیم. خرید بلیط قطار اهواز تهران، یا هر مقصد دیگری هم در دسته‌ی کارهایی قرار می‌گیرد که می‌توان آن را با روشی سریع و مطمئن انجام داد. خرید اینترنتی بلیط قطار باعث می‌شود هم از گرما و ترافیک مسیر رفتن به آژانس‌ها راحت شوید و هم با صرف تنها چند دقیقه بتوانید بلیط مد نظرتان را خریداری کنید. در سایت فلای تودی می‌توانید علاوه‌بر خرید بلیط از مزایای دیگری مثل مقایسه‌ی قیمت و خدمات، استرداد آنلاین بلیط، رزرو هتل و... استفاده کنید.

قطار اهواز تهران از چه ایستگاه هایی عبور می کند؟

در قطار اهواز تهران همسفر فلای تودی باشید

سفر از هفتمین شهر پرجمعیت ایران یعنی اهواز، به پرجمعیت‌ترین شهر ایران، باید با انتخابی هوشمندانه انجام شود. خرید بلیط قطار اهواز تهران یکی از انتخاب‌های هوشمندانه‌ی این سفر است. با انتخاب قطار برای سفر به تهران، علاوه‌بر تجربه‌ی مسیری زیبا با طبیعتی شگفت‌انگیز، سفری با کیفیت را آغاز خواهید کرد که بسیار مقرون ‌به‎صرفه است. فلای تودی شما را برای خرید مطمئن و سریع بلیط قطار اهواز تهران، همراهی می‌کند. با چند کلیک در سایت فلای تودی، می‌توانید برای هر روزی که قصد سفر دارید بلیط تهیه و سفرتان را با یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور آغاز کنید.

کد خبر 249972

برچسب‌ها