چگونه ارزان به اصفهان سفر کنیم؟

شهر زیبای اصفهان به دلیل قدمت بالای تاریخی خود، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند. اقامت در بهترین هتل‌های اصفهان، گردش در طبیعت زیبای این شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن با هزینه کم، بسیار جذاب خواهد بود.

سفر ارزان به اصفهان این امکان را به گردشگران می‌دهد تا پایتخت هنر و فرهنگ ایران را چندین بار، مقصد سفر خود قرار دهند. آثار به جامانده در اصفهان، یادگار دوران باشکوه صفویان است. اکثر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی اصفهان، در لیست آثار جهانی یونسکو قرار دارند.

توریست‌های بسیاری از تمام نقاط جهان، به ایران سفر می‌کنند تا از جاذبه‌های تاریخی کشور در شهرهای مختلف، به خصوص شهر اصفهان بازدید نمایند. بسیاری از گردشگران با قرار گرفتن در فضای عرفانی و باشکوه مسجد امام و زیر گنبد شیخ لطف الله، حس و حال دلنشینی را دریافت می‌کنند.

سفر ارزان به اصفهان

در این مطلب راهنمای سفری ارزان و اقتصادی به شهر اصفهان ارائه شده، تا گردشگران بتوانند سفری خاطره‌انگیز و لذت‌بخش و همین‌طور کم هزینه را برای خود رقم بزنند.

ارزان‌ترین زمان سفر به اصفهان

ارزان‌ترین زمان سفر به اصفهان، هیچ‌گاه بهترین زمان سفر به اصفهان نخواهد بود. زیرا بهترین زمان سفر به اصفهان، پیک سفر به این شهر خواهد بود که گران‌ترین زمان سفر به اصفهان نیز می‌باشد.

برای یافتن ارزان‌ترین زمان سفر به اصفهان، باید ابتدا وضعیت آب و هوایی این شهر را بررسی نمود. شهر اصفهان دارای آب و هوایی معتدل و خشک است که در تابستان هوا بسیار گرم و در زمستان هوای بسیار سردی دارد. در فصل بهار نیز، دارای آب و هوای معتدل و خشک می‌باشد.

گردشگران در فصل‌های مختلف، شاهد صحنه‌ها و طبیعت زیبای متفاوتی در این شهر خواهند بود. شهر اصفهان در فصل بهار و پاییز، آب و هوای مطبوع و مناسبی دارد که بهترین فصل سفر به اصفهان می‌باشند. مسافران و گردشگران در فصل پاییز، برگ ریزان زیبا و خارق العاده‌ای را در پارک‌ها و خیابان‌های این شهر تماشا خواهند کرد.

اما برای سفر ارزان به اصفهان باید فصل‌های زمستان و تابستان را انتخاب نمود. افرادی که در نقاط سردسیر، زندگی می‌کنند، سفر زمستانی به این شهر سخت نخواهد بود. زیرا سرمای هوا در اصفهان، از شهرهایی مانند اردبیل، تبریز و کردستان کمتر است.

تعداد کمی از گردشگران، فصل زمستان و تابستان را برای سفر به اصفهان انتخاب می‌کنند؛ در نتیجه مسافر کمتری در این شهر وجود دارد. افرادی که این دو فصل را برای سفر انتخاب می‌کنند با شلوغی پیک سفر در نوروز و تعطیلی‌های رسمی مواجه نخواهند شد.

کم بودن مسافر در فصل‌های زمستان و تابستان، باعث ایجاد تورهای ارزان قیمت، بلیط ارزان هواپیما، تخفیفات استثنایی هتل‌ها و رستوران‌ها خواهد شد. گردشگرانی که گرمای هوای تابستان آنها را اذیت نمی‌کند، می‌توانند سفر ارزان قیمتی را در فصل تابستان برای خود تدارک ببینند.

چگونه ارزان به اصفهان سفر کنیم؟

راههای سفر ارزان به اصفهان

مسافران از سه راه ریلی، جاده‌ای و هوایی به شهر اصفهان سفر می‌کنند. سفر هوایی، سریع‌ترین راه برای رسیدن به اصفهان است که البته گران‌ترین راه نیز می‌باشد. برای داشتن یک سفر ارزان به شهر زیبای اصفهان، می‌توان از دو حالت ریلی و جاده‌ای استفاده نمود. انتخاب اتوبوس و خودرو شخصی، می‌تواند تا حد زیادی در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کند.

سفر با هواپیما

مسیر تهران به اصفهان از طریق هواپیما، حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. کوتاه بودن مسیر هوایی باعث شده، برای سفرهای کاری و عجله‌ای، بهترین گزینه باشد. با خرید بلیط‌های لحظه آخری و چاتری، می‌توان هزینه سفر هوایی به اصفهان را تا حدودی پایین آورد.

سفر با خودرو شخصی

برای سفر با خودرو شخصی، از تهران به اصفهان، سه مسیر متفاوت وجود دارد. مسیر قم به کاشان که حدود ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. مسیر قم، سلفچگان و دلیجان که مانند مسیر قبلی حدود ۴ ساعت و ۵۶ دقیقه زمان می‌برد و مسیر اتوبان کرج به ساوه، که حدود ۵ ساعت برای رسیدن به اصفهان طول می‌کشد.

از بین این سه مسیر، راه اول به خاطر عبور از شهر زیبای کاشان و کوتاه بودن مسیر، برای سفر ارزان به اصفهان با خودرو شخصی، توصیه می‌شود.

سفر با اتوبوس

یکی از راه‌های سفر اقتصادی به اصفهان، استفاده از اتوبوس می‌باشد که حدود ۶ ساعت زمان می‌برد. البته دارای توقف‌های کوتاه میان راهی نیز می‌باشد.

سفر با قطار

گردشگران برای سفر با قطار، از تهران به اصفهان، حدود ۹ ساعت در راه خواهند بود. اما ایمنی بیشتر، هزینه مناسب، عدم محدودیت باری و تجربه‌ای متفاوت در قطار، باعث شده افراد زیادی سفر ریلی را برای رسیدن به اصفهان انتخاب نمایند.

بنابراین سفر ارزان به اصفهان به ترتیب از راه‌های اتوبوس، خودرو شخصی و قطار میسر خواهد شد.

اقامت ارزان در اصفهان

برای داشتن اقامت ارزان در اصفهان، می‌توان هتل‌های یک ستاره و دو ستاره و همین‌طور هتل آپارتمان‌های ارزان قیمت را انتخاب نمود. این هتل‌ها امکانات مناسبی را با هزینه کم، ارائه می‌دهند که بهترین گزینه برای سفر اقتصادی می‌باشند. زیرا بخش زیادی از هزینه‌های سفر مربوط به هزینه‌های اقامت در شهر مقصد می‌باشد.

برای سفر ارزان می‌توان قبل از سفر، لیستی از هتل‌های ارزان اصفهان را تهیه نمود و با رزرو آنلاین، در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کرد. با انتخاب ارزان‌ترین زمان سفر به اصفهان، می‌توان از تخفیفات بسیار خوب هتل‌ها برخوردار شد و در بهترین هتل‌های اصفهان با کمترین قیمت، اقامت نمود.

شهر اصفهان، بیش از ۴۰ واحد اقامتی متنوع دارد. برای سفر ارزان به اصفهان بهتر است فصل زمستان و تابستان را انتخاب نمود. چراکه هزینه‌های اقامت، پایین‌تر از زمان‌های دیگر می‌باشد.

یکی دیگر از از عوامل موثر در کم کردن هزینه‌های سفر، توجه به موقعیت مکانی و دسترسی هتل به وسایل نقلیه عمومی و جاذبه‌های گردشگری آن، در هنگام رزرو هتل خواهد بود. در ادامه با هتل‌های ارزان قیمت اصفهان آشنا خواهیم شد.

هتل‌های سه ستاره اصفهان

از هتل‌های ۳ ستاره اصفهان می‌توان به هتل مانی اصفهان، هتل زنده رود اصفهان، هتل رامان اصفهان، هتل سپاهان اصفهان، هتل باران اصفهان، هتل صفوی اصفهان، هتل سنتی عتیق اصفهان، هتل زهره اصفهان، هتل خواجو اصفهان و... اشاره کرد که امکانات بسیار خوبی را نسبت به قیمت‌های مناسب خود ارائه می‌دهند.

هتل‌های دو ستاره اصفهان

انتخاب هتل‌های دوستاره، برای سفر ارزان به اصفهان، یک پیشنهاد ویژه می‌باشد. از هتل‌های دو ستاره اصفهان می‌توان هتل آپارتمان آرتیکان اصفهان، هتل ملک اصفهان، هتل آفتاب اصفهان، هتل ماهان اصفهان، هتل صبا اصفهان، هتل جمشید اصفهان و بسیاری هتل‌های دو ستاره دیگر را نام برد.

چگونه ارزان به اصفهان سفر کنیم؟

هتل‌های یک ستاره اصفهان

هتل آوات اصفهان، هتل سرای اردیبهشت اصفهان، هتل ویانا اصفهان، هتل ایران اصفهان، هتل ارکید اصفهان، هتل آپارتمان حکیم اصفهان، هتل پارس اصفهان، هتل پرشیا اصفهان و... جزء هتل‌های یک ستاره اصفهان می‌باشند که با کمترین قیمت، از امکانات ضروری مناسبی برای اقامت برخوردار هستند.

رستوران‌های ارزان اصفهان

برای سفر ارزان به اصفهان می‌توان با بردن کنسرو، غذای روزانه خود را تهیه نمود. اما نمی‌توان از طعم غذاهای خوشمزه و محلی اصفهان گذشت. پیشنهاد می‌شود حداقل با صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های باکیفیت و ارزان قیمت اصفهان، طعم لذیذ غذاهای سنتی این شهر را چشید.

از رستوران‌های مناسب می‌توان به رستوران کارن، رستوران پرسپولیس، رستوران یلدا، سلف سرویس هتل عالی قاپو، رستوران و کافی‌شاپ بام شهر اصفهان، کافه رستوران بارمانی و... اشاره نمود.

جاهای دیدنی و گردشگری ارزان اصفهان

شهر اصفهان جاهای دیدنی و تاریخی بسیاری دارد که هرساله توریست‌ها و گردشگران زیادی را به این شهر جذب می‌کند. کویر مرنجاب در شهرستان آران و بیدگل از مکان‌های طبیعی و گردشگری اصفهان به شمار می‌رود.

از دیگر جاذبه‌های طبیعی اصفهان می‌توان به منطقه حفاظت‌ شده گلستان کوه، پارک ملی کلاه قاضی، چشمه و آبشار لادر، آبشار نیاسر، آبشار طامه، غار پریان، کویر ورزنه و آبشار آب ملخ اشاره نمود. اما جاذبه‌های تاریخی این شهر شهرت بسیاری داشته که توریست‌ها و گردشگران را از نقاط مختلف دنیا به سوی خود می‌کشد.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان اصفهان، دومین میدان بزرگ جهان است که گشت و گذار در آن، یکی از زیباترین خاطرات سفر ارزان به اصفهان خواهد بود. درشکه‌ سواری در دور این میدان، یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های سفر به اصفهان است. میدان نقش جهان دارای بخش‌های مختلفی ازجمله مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله و عمارت عالی قاپو می‌باشد.

مسجد جامع اصفهان

قدمت مسجد جامع اصفهان مربوط به قرن دوم هجری بوده که به عنوان اولین مسجد اسلامی در ایران شناخته می‌شود. این مسجد به نام مسجد عتیق و مسجد جمعه نیز مشهور است.

معماری اولیه مسجد جامع اصفهان به سبک عربی بوده که بعدها توسط سلجوقیان به مسجدی چهارایوانی تبدیل شده است. هر یک از قسمت‌های این مسجد در دوره‌های مختلف تاریخی، تکمیل گردید.

پل خواجو

پل خواجو در دوره شاه عباس صفوی، برروی رودخانه زاینده رود ساخته شد. در میان این پل، ساختمانی به نام بیگلربیگی وجود دارد که مکانی برای اقامت موقت شاه عباس و خاندان او بوده است. بازدید از این پل، یکی از برنامه‌های مناسب در سفر ارزان به اصفهان خواهد بود.

سی و سه پل

سی و سه پل اصفهان با ۳۳ دهانه و طول ۲۹۵ متر، به عنوان طولانی‌ترین پل اصفهان، می‌باشد. این پل در دوران صفویه به دستور الله وردی خان، برروی زاینده رود ساخته شد که یکی از پیشرفته‌ترین و هوشمندانه‌ترین پل‌های جهان است.

منار جنبان

بنای تاریخی منارجنبان اصفهان، دارای دو مناره است که قابلیت تکان خوردن دارند. با تکان دادن یک مناره، مناره دیگر نیز تکان می‌خورد.

عمارت عالی قاپو

عمارت عالی قاپو از لحاظ معماری در ایران، یکی از بناهای باشکوه و مهم تاریخی است که قدمت آن مربوط به قرن یازدهم هجری می‌باشد.

موزه کلیسای وانک

قدمت این موزه، مربوط به یک قرن پیش است. در موزه کلیسای وانک، اشیاء تاریخی و کتب قدیمی نفیس نگهداری می‌شود. اشیاء تاریخی همچون آثار فلزی، تابلوهای گچبری و نقاشی، آثار چوبی و ظروف چینی و سفالی، در این موزه مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد.

موزه موسیقی

موزه موسیقی یکی از جاذبه‌های دیدنی اصفهان است که در محله جلفا قرار دارد. در این موزه، حدود ۳۰۰ آلات موسیقی برای تماشای علاقه‌مندان، به نمایش درآمده است. در سفر ارزان به اصفهان، می‌توان از این موزه بازدید نمود.

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت بهشت، یکی از مکان‌های تاریخی اصفهان است که قدمت آن مربوط به حکومت شاه سلیمان صفوی می‌باشد. این کاخ تاریخی دو طبقه، به سبک معماری اصیل اصفهان، ساخته شده است. این بنا به نام کاخ عالم نیز مشهور بوده که از نظر تزئینات داخلی، یکی از بناهای منحصر به فرد دوره صفویه می‌باشد.

چگونه ارزان به اصفهان سفر کنیم؟

آتشگاه اصفهان

این آتشگاه در قسمت غرب اصفهان، برروی کوهی قرار گرفته است. گردشگران برای بازدید از این آتشگاه، نیاز به کوهپیمایی دارند. قدمت این آتشگاه مربوط به دوره قباد ساسانی است که جزء آثار باستانی ایران می‌باشد.

کوه صفه

کوه صفه، کوهی دیدنی و باصفا است که در جنوب غربی اصفهان قرار دارد. این کوه دارای ۲۲۵۷ متر، طول می‌باشد که چشمه‌های زیبایی به نام چشمه درویش و چشمه گل زرد و همچنین قلعه‌ای تاریخی به نام دز یا دیو در دامنه این کوه وجود دارد.

تفریحات ارزان در اصفهان

برای سفر ارزان به اصفهان، باید هزینه‌های مربوط به خوش‌گذرانی و تفریح خود را مدیریت کرد. پارک جنگلی ناژوان، باغ پرندگان، آکواریوم اصفهان، باغ گل‌ها، تله سیژ اصفهان، موزه موسیقی، بازدید از شهر رویاها، مراکز بازی و گشت و گذار در میدان نقش جهان، از تفریحات ارزان در اصفهان به شمار می‌آیند.

مراکز خرید ارزان قیمت در اصفهان

شهر اصفهان دارای مراکز خرید لوکس و بازارهای سنتی است که هر کدام طرفداران مخصوص به خود را دارند. برای سفر ارزان به اصفهان، بهتر است گردشگران سوغات خود را از مراکز خریدی تهیه نمایند که قیمت‌های مناسبی دارند.

بازار نقش جهان یکی از مراکز خریدی است که می‌توان سوغات اصفهان را از آنجا تهیه نمود. این بازار در کنار میدان نقش جهان قرار دارد و یکی از جاذبه‌های زیبای گردشگری به شمار می‌رود.

از دیگر مراکز خرید با قیمت مناسب در این شهر، می‌توان به بازار هنر اصفهان، مرکز خرید ارکیده، بازار بزرگ حکیم، مرکز خرید مهرسان و مرکز خرید ارگ جهان نما اشاره نمود.

سخن پایانی

برای داشتن یک سفر ارزان به اصفهان و سایر شهرهای توریستی ایران، می‌توان با رزرو هتل در وب‌سایت ایران هتل آنلاین، اقامتی دلپذیر و کم هزینه‌ای را رقم زد. اکنون با مطالعه این مطلب، می‌توان یک سفر خاطره‌انگیز با کلی خوش‌گذرانی را برای خود برنامه‌ریزی نمود.

کد خبر 249964

برچسب‌ها