۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور

سنگ فیروزه از گذشته توسط بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان منبع خوش شانسی و انرژی مثبت در نظر گرفته شده و امروزه هم محبوبیت زیادی دارد. رنگ سنگ فیروزه بین آبی تا سبز متغیر بوده و به راحتی با هر استایلی ست می‌شود.

ویژگی‌های خاص فیروزه سبب شده در جواهرات، تزئین وسایل مختلف، نمای داخلی و بیرونی اماکن مقدس و ساخت تابلو از آن استفاده کنند. بیشترین دلیل محبوبیت سنگ فیروزه در کنار رنگ زیبای آن، فواید و تاثیراتی که بر فرد می‌گذارد. اگر شما نیز به دنبال مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور هستید، حتما در ادامه همراه ما باشید.

سنگ فیروزه در دو نوع شجری و عجمی یافت می‌شود. سنگ فیروزه عجمی به سنگ فیروزه‌ای گفته می‌شود که رنگ آن یکدست آبی بوده و ناخالصی‌ ندارد، در مقابل به سنگ‌های فیروزه‌ای که بر روی آن‌ها رگه‌های طلایی یا تیره وجود دارد، سنگ فیروزه شجری می‌گویند. قیمت سنگ فیروزه عجمی بیشتر از سنگ فیروزه شجری است اما جواهرات تزئین شده با سنگ‌های فیروزه شجری هم جلوه‌ای خیره کننده دارند. بر روی این سنگ‌ها نقش و نگارهایی خاص شکل گرفته که به جذابیت بیشتر جواهرات یا وسایل می‌افزایند.

سنگ فیروزه اصل از کجا بخریم؟

سنگ فیروزه در نقاط مختلفی از دنیا یافت می‌شود اما بهترین سنگ فیروزه، از دل معادن نیشابور استخراج شده که سختی بیشتری نسبت به سنگ‌های فیروزه دیگر دارند و رنگ بندی آن‌ها نیز خاص است. به دلیل محبوبیت سنگ فیروزه، متاسفانه نمونه‌ سنگ‌های تقلبی زیادی در بازار وجود دارد که ممکن است به دلیل شباهت ظاهری با فیروزه، آن‌ها را به اشتباه خریداری کنید. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، توصیه می‌کنیم سنگ فیروزه خود را مستقیما از فروشندگان نیشابوری خریداری کنید.

سنگ‌های فیروزه نیشابور تنوع رنگی زیادی داشته و کیفیت بالایی هم دارند، در نتیجه جواهرات تزئین شده با این سنگ‌ها جلوه‌ای متفاوت نسبت به سنگ‌های دیگر دارد. با خرید مستقیم سنگ فیروزه از نیشابور، خیالتان بابت اصل بودن فیروزه راحت خواهد شد. اگر برای خرید سنگ فیروزه اصل به دنبال مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور هستید، فروشگاه فیروزه مشاهیر را به شما معرفی می‌کنیم. این فروشگاه تنوع طرحی و رنگی زیادی داشته و بسته به سلیقه خود می‌توانید گزینه دلخواهتان را خریداری کنید. فروشگاه مشاهیر اصالت و کیفیت سنگ فیروزه خریداری شده را تضمین کرده و محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت بازار خدمت شما ارائه می‌دهد.

مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور

اثرات استفاده از سنگ فیروزه

اثرات سنگ فیروزه تنها بر یک جنبه محدود نیست و استفاده از آن می‌تواند برای درمان جسم و روان مفید باشد. این سنگ با جذب احساسات و افکار مثبت، نشاط را به فرد هدیه داده و از بروز افکار منفی جلوگیری می‌کند که نتیجه آن بهبود روحیه در زندگی کاری و شخصی خواهد بود. به طور کلی خواص سنگ فیروزه را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • با دور کردن افکار منفی، حس بهتری در فرد ایجاد کرده و انرژی مثبت را در زندگی روزمره جاری می‌سازد.
 • این سنگ تعادل و ثابت عاطفی را به همراه داشته و از تغییرات شدید خلق و خوی پیشگیری می‌کند.
 • همراه داشتن سنگ فیروزه می‌تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.
 • به شما کمک می‌کند با کینه، حسادت و رنج مبارزه کنید.
 • بدن را سم زدایی کرده و سیستم دفاعی آن را بهبود می‌بخشد.
 • آرامش را به ارمغان می‌آورد.
 • سنگ فیروزه می‌تواند درد گلو و سر را تسکین دهد.
 • استفاده از یک سنگ فیروزه می‌تواند تاثیر مثبتی بر بیماری‌های کبد و کلیه داشته باشد.
 • قرار گرفتن سنگ فیروزه در نزدیک چشم باعث تقویت قدرت بینایی خواهد شد.
 • اگر در جلسات کاری یا درسی خود اعتماد به نفس پایینی دارید، با استفاده از سنگ فیروزه می‌توانید اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و همه کارها را ساده‌تر کنید.

مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور

در گذشته اعتقاد بر این بود که همراه داشتن سنگ فیروزه می‌تواند اتفاقات منفی و بلایا را از فرد دور کند. این باور باعث شده بود که ایرانیان همیشه یک سنگ فیروزه به همراه داشته باشند. علاوه بر آن بومیان آمریکایی این سنگ را پودر کرده و برای درمان انواع بیماری‌ها از آن کمک می‌گرفتند زیرا معتقد بودند سنگ فیروزه دارای خواص شگفت انگیزی است.

کاربردهای سنگ فیروزه

مرکز خرید فیروزه اصل نیشابور

با وجود چنین خواص فوق العاده‌ای، طبیعی است که از این سنگ در طول تاریخ استفاده‌های متعددی شده باشد. کاربردهای سنگ فیروزه عبارتند از:

 • سنگ فیروزه به عنوان سنگ انرژی در مدیتیشن و تقویت چاکراهای بدن کاربرد دارد.
 • برخی افراد ترجیح می‌دهند یک سنگ فیروزه در اتاق خود قرار داده و از انرژی آن استفاده کنند. قرار گرفتن سنگ فیروزه در محیط خانه یا کار با انرژی‌های منفی مبارزه کرده و فضایی مثبت ایجاد می‌کند.
 • از سنگ فیروزه برای تزئین جواهرات مختلف مانند انگشتر فیروزه، دستبند فیروزه، گردنبند فیروزه و ... استفاده می‌شود که بسته به سلیقه خود می‌توانید یکی از آن‌ها خریداری کنید. با استفاده از جواهرات فیروزه، خلق و خو شما بهبود یافته و نشاط بیشتری پیدا می‌کنید.
 • برخی افراد برای تقویت چاکرای گلو یا تقویت بینایی، این سنگ را مستقیم بر روی گلو و چشم قرار می‌دهند.
 • در گذشته از سنگ فیروزه برای تزئین ساختمان‌ها استفاده می‌شد. ایرانیان معتقد بودند سنگ فیروزه نشانه بهشت روی زمین است، در نتیجه برای نمای اماکن مهم یا مقدس، سنگ فیروزه استفاده می‌کردند. این سنگ دارای رنگ بی نظیری است که از لحاظ زیبایی شناسی تاثیر زیادی بر خروجی کار دارد.
 • بیش از 70 سال است که از سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی استفاده می‌شود. امروزه سنگ فیروزه را می‌توان بر روی محصولات مختلفی مانند تابلو، گلدان یا قندان مشاهده کرد. از وسایل تزئین شده با سنگ فیروزه می‌توان دز خانه خود استفاده کرده یا آن را به عنوان هدیه‌ای نفیس به دیگران تقدیم کرد.

کد خبر 249956