۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس از اصفهان بازدید کرد

وزیر خارجه سوئیس از اصفهان بازدید کرد + عکس
ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس از اصفهان بازدید کرد

"ایگنازیو کاسیس" وزیر امور خارجه سوییس روز شنبه وارد اصفهان شد و از آثار تاریخی اصفهان از جمله میدان امام (نقش جهان) و جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی این شهر بازدید کرد.

وزیر امور خارجه سوییس و هیات همراه وی سپس دیداری با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان در محل هتل عباسی اصفهان داشتند و به گفت و گو و تبادل‌نظر برای گسترش تعاملات علمی، فرهنگی و فناوری پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان،  مرکز هماهنگ‌کننده ارتباط علمی با کشور سوییس است و پس از سفر وزیر علوم سوییس به ایران در سال ۹۷، مقرر شد محققان ایرانی و سوییسی طرح‌های مشترک ارائه کنند؛  همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه‌های سوئیس در زمینه‌های مختلف در حال انجام است.

وزیر امور خارجه سوییس همچنین امروز از کلیسای وانک اصفهان بازدید و با اسقف سپیان کاشچیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار خواهد کرد.

دیدار و گفت‌وگو با عباس رضایی استاندار اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های امروز سفر  «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوییس به اصفهان است.

وزیر امور خارجه سوییس پس از اصفهان به تهران سفر خواهد کرد و برنامه‌های رسمی وی از روز یکشنبه در تهران آغاز می‌شود که مهمترین آن جلسه یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه هفدهم شهریور در تهران میزبان کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس و هیأت همراه وی خواهد بود؛ روابط دوجانبه، تحولات منطقه و موضوعات بین‌المللی از محورهای مهم گفت وگوهای ۲ طرف است.

کد خبر 249311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =