مقایسه تصاویر مقاصد پر جاذبه گردشگری؛ قبل و پس از کرونا

مقایسه تصاویری از مقاصد گردشگری محبوب جهان در بازه‌های زمانی مختلف نشان می‌دهد با ادامه‌ بحران ویروس کرونا، هنوز مقاصد گردشگری مشهور جهان به روزهای عادی بازنگشته‌اند.

ایسنا به نقل از گاردین نوشت: تقریبا سال گذشته بود که گرافیتی‌هایی با عنوان «گردشگران به خانه‌هایتان بازگردید» روی دیوارهای شهر بارسلونا دیده می‌شد. حالا هیچ خبری از گردشگرها نیست، شهر و تمامی افرادی که از لحاظ درآمد به شدت متکی به گردشگران هستند با مشکلات اقتصادی جدی مواجه شده‌اند و به دنبال راهی برای بازگرداندن گردشگران به شهر هستند.

طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، حدود ۱۵ درصد از کسب و کارها و یک چهارم رستوران‌های بارسلونا در نتیجه ویروس کرونا برای همیشه تعطیل خواهند شد.

اما شهردارها، استادان دانشگاه و کارشناسان شهری برخی از پربازدیدترین شهرهای اروپا معتقدند سقوط صنعت گردشگری شهرها در نتیجه‌ شیوع ویروس کرونا می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای شهرهای توریستی باشد تا درباره الگوهای کسب و کارشان تجدید نظر کنند.

بارسلونا، ونیز و آمستردام از جمله پربازدیدترین شهرهای اروپا در سال‌های گذشته بوده‌اند.

در سال ۲۰۱۹، بارسلونا که ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد میزبان ۳۰ میلیون گردشگر بود، ونیز با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت میزبان ۲۵ میلیون بازدیدکننده و آمستردام با ۸۷۳ هزار نفر میزبان ۱۹ گردشگر بود.

در سال‌های اخیر، شمار بسیار زیاد گردشگران در ونیز به تهدیدی برای بقای این شهر تبدیل شده بود، اما با شرایط کنونی کمبود گردشگر عامل جدیدی برای آینده‌ این شهر محسوب می‌شود.

با کاهش محدودیت‌های قرنطینه، گردشگرانی از اتریش، آلمان، فرانسه و بلژیک به ونیز بازگشته‌اند، اما این درحالی است که بسیاری از هتل‌های این شهر هنوز تعطیل هستند و هتل‌های پذیرای گردشگران نیز فقط از ۳۰ درصد ظرفیت استفاده می‌کنند.

در ادامه تصاویری از برخی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری جهان در روزگار قبل از شیوع کرونا و حال حاضر را مشاهده می‌کنید:

«پل چارلز» در پراگ / تصویر بالا سال ۲۰۱۹ و تصویر پایین سال ۲۰۲۰

میدان «سن مارکو» در ونیز / تصویر بالا در سال ۲۰۱۹ و تصویر پایین در سال ۲۰۲۰

ونیز قبل و بعد از کرونا

بارسلونا قبل و بعد از قرنطنیه

کاخ باکینگهام در لندن قبل و بعد از کرونا

مسکو قبل و بعد از قرنطینه
کد خبر 249112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =