از سرگیری پروازهای قطر و ترکیه به ایران بعد از امارات

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از راه‌اندازی پروازهای قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین به مقاصد مختلف کشور بعد از هواپیمایی امارات خبر داد و گفت: به زودی پروازهای ایرلاین‌های داخلی نیز از سرگرفته خواهد شد.

شرکت هواپیمایی امارات از روز گذشته پروازهای خود به تهران را آغاز و اعلام کرد که مسافران ایرانی اگر می‌خواهند به این کشور سفر کنند باید شرایط خاصی داشته باشند و آن این‌که تست PCR منفی خود را از آزمایشگاه‌های معتبری که در سایت این ایرلاین خارجی در استان‌ تهران، شیراز و اصفهان اعلام شده است بگیرند و در صورت منفی بودن جواب آن تا قبل از ۹۶ ساعت از دریافت جواب منفی تست اقدام به پرواز کنند. همچنین مسافران برای پرواز به امارات می‌بایست بیمه‌نامه معتبر مسافرتی داشته باشند که بیماری کووید ۱۹ را پوشش دهد.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی - در این باره گفت: ‌شرکت هواپیمایی امارات به غیر از تهران به ۶۲ مقصد خارجی دیگر پروازهای خود را آغاز کرده و با توجه به موافقت‌نامه دوجانبه‌ای که بین کشورها برای از سرگیری پروازها امضاء می‌شود به زودی ایرلاین‌های داخلی نیز می‌توانند پروازهای خود را به امارات از سر بگیرند.

وی با بیان این‌که تقریبا همه ایرلاین‌های داخلی قبل از شیوع ویروس کرونا به امارات پرواز داشتند، تصریح کرد: اگر تقاضا برای سفرهای هوایی به شرایط عادی برگردد ایرلاین‌های داخلی نیز برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرواز به دوبی را انجام داده و آن را اعلام خواهند کرد.

پروازهای قطر و ترکیه هم به ایران آغاز شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین هم پروازهای خودشان را به تهران و برخی مقاصد دیگر نیز آغاز کردند و مردم برای سفر بایستی گواهی سلامت داشته باشند و از قبل فرم‌هایی را به صورت خوداظهاری پر کنند. ترکیه به تهران، اصفهان، شیراز پروازهایشان را آغاز کرده و قطر ایرویز هم مقاصد اولیه پروازی خود را تهران، مشهد و اصفهان اعلام کرده است.

اسعدی سامانی گفت: اگر وضعیت شیوع ویروس کرونا بهبود پیدا کند قطعا سفرهای خارجی هوایی نیز افزایش خواهد یافت و ایرلاین‌های داخلی می‌توانند پروازهای بین‌المللی خود را از سر بگیرند.

۲۱۲۱

کد خبر 249097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =