آخرین وضعیت پروازهای داخلی و خارجی | کدام پروازهای خارجی از سرگرفته شدند؟

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که برخی پروازهای خارجی طبق روال گذشته در حال انجام است و برای برخی دیگر نیز مذاکراتی شده که امیدواریم گشایش‌هایی برای آن به وجود بیاید اما پروزاهای داخلی به تدریج در حال افزایش بوده اما فاصله زیادی با گذشته دارد.

به گزارش ایسنا، اوایل اسفند ماه سال گذشته بود که شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت تایید و اعلام شد. به تدریج بسیاری از مشاغل و صنایع با تعطیلی در راستای فاصله گذاری اجتماعی و شکستن زنجیره انتقال این ویروس مواجه شدند که در این میان صنعت هوانوردی و ایرلاین‌ها از این محدودیت‌ها بی نصیب نبودند. چرا که در پی اعلام وزیر راه و شهرسازی مردم بدون پرداخت جریمه بلیت سفرهای خود را کنسل کردند و بسیاری دیگر از پروازهای خارجی هم به دلیل شیوع ویروس لغو شد.

اما حالا به نظر می‌رسد وضعیت پروازهای داخلی و خارجی در حال تغییر و دگرگونی است. چرا که مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت پروازهای داخلی به تدریج در حال تغییر و بهبودی است. چرا که با کاهش و رفع محدودیت‌ها از برخی کسب و کارها و مشاغل پروازهای داخلی نیز افزایش یافتند.

وی با اشاره به اینکه پروازهای داخلی نیز با وضعیت قبل از شیوع ویروس کرونا فاصله بسیار زیادی دارد گفت: در حال حاضر همه ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های کشور فعال شدند و بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از اول تا پنجم خرداد ماه ۱۲۱۷ نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۵۳۰ مسافر در این بازه زمانی جابجا شده است که این نشان دهنده انجام بیش از ۲۰۰ پرواز در روز بوده اما باز هم باید منتظر ماند و بهبود کامل پروازهای داخلی را دید.

لندن، پاریس و آمستردام تنها مقاصد خارجی | ترکیه و بقیه در حال مذاکره

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی گفت: مذاکرات بین کشورهای مختلف برای از سرگیری پروازهای مسافری در  حال انجام بوده و باید منتظر باشیم تا دیگر کشورها به تدریج شرایط لازم را فراهم کنند تا این پروازها از سر گرفته شود اما در حال حاضر تنها مقاصد خارجی برای پروازهای مسافری لندن، پاریس و آمستردام

وی افزود: مذاکرات با کشورهای مختلف مانند ترکیه در حال انجام است و بر اساس اعلام این کشور محدودیت‌های ترکیه از ۲۶ خرداد ماه برداشته شد و پروازها به این کشور از سر گرفته می‌شود اما باید منتظر ماند و به صورت عملی آن را مشاهده کرد.

برای کشورهای دیگر نیز باید گفت: مذاکرات در حال انجام بود و برخی از آنها محدودیت‌های خودشان را کاهش می‌دهند که امیدواریم هر چه سریعتر پروازهای خارجی نیز البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به حالت سابق باز گردد.

کد خبر 248851

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =