چندین حقیقت عجیب در مورد آلمان | از کیک فانتا چه می‌دانید؟

چمدان - آلمان، کشوری عظیم با بیش از ۸۰ میلیون جمعیت و هفتمین کشور بزرگ در اروپا، حقیقت‌های عجیب و جالب بسیاری دارد که در اینجا به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم:

۱. در روز اول مدرسه، کودکان کلاس اولی یک بسته بزرگ از شکلات و اسباب بازی کادو می‌گیرند


Schultute رسمی است که از سال ۱۸۰۰ میلادی وجود دارد و به کودکان به هنگام ورود به مدرسه داده شده و جدی شدن زندگی را جشن می‌گیرند. اتریش و جمهوری چک نیز چنین رسمی را دارند.

۲. دانشگاه حتی برای غیر آلمانی‌ها هم رایگان است


تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برای تمامی افراد رایگان بوده و دانشجویان نیاز به پرداخت هزینه تحصیلی ندارند اما با این حال باید سایر هزینه‌ها را پرداخت کنند.

۳. رد کردن درخواست نام برای کودکان توسط دولت

مطابق قانون آلمان، جنسیت یک شخص باید با نام او مشخص و همخوانی داشته باشد. بنابراین ثبت احوال آلمان می‌تواند نام‌هایی را که با این قانون مطابقت نداشته باشند رد کنند و درخواست دوباره آن ممکن است هزینه زیادی به همراه داشته باشد. به همین دلیل بیشتر خانواده‌ها از نام‌های سنتی و اصیل مانند مایکل استفاده می‌کنند.

۴. روزهای یکشنبه همه چیز تعطیل است

به جزء کلیساها همه جا در روز یکشنبه تعطیل است و باید فکر خرید کردن را از ذهن بیرون کرد. همچنین انجام تعمیرات ساختمانی و استفاده از دریل، به دلیل ایجاد سروصدا در آلمان غیرقانونی بوده و برای انجام چنین کارهایی باید تا دوشنبه صبر کرد.

۵. تشکر به معنی نه است


اگر کسی در آلمان به شما بگوید چیزی میل دارید و شما در جواب بگویید Danke به معنی نه متشکرم است. اما گفتن Bitte یا خواهش میکنم به معنی بله بوده.

۶. کیک فانتا!


نوشیدنی گازدار شیرین فانتا را به یاد دارید؟ در آلمان از فانتا برای درست کردن یک دسر بسیار خوشمزه به نام Fantakchen به معنی کیک فانتا استفاده می‌شود.


منبع : thrillist.com

کد خبر 247896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =