ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب در سال ۲۰۲۰ | پرونده اورامانات کرمانشاه در حال تکمیل است

معاون وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گفت: پرونده ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب در سال ۲۰۲۰ تکمیل شده است و در چند ماه آینده نتیجه آن اعلام می‌شود.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، ‌درباره پروژه‌های ثبت جهانی در یونسکو اظهار داشت: هر یک از کشورها می‌توانند سالانه یک اثر طبیعی و یا صنعتی را به عنوان ثبت جهانی به یونسکو معرفی کنند و کشور ما نیز در سال‌های اخیر هر ساله یک ثبت جهانی داشته است که در سال ۲۰۱۹ جنگل‌های هیرکانی به ثبت جهانی رسید.

وی بیان داشت: در سال ۲۰۲۰ هم کریدور راه‌آهن شمال به جنوب به عنوان ثبت جهانی ایران به یونسکو معرفی شده است و بازرسان نیز از این کریدور بازدیدی داشته‌اند و پرونده آن تکمیل شده است و به زودی نتایج این بررسی اعلام خواهد شد.

 معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی درباره ثبت جهانی سال ۲۰۲۱ نیز بیان داشت: پرونده اورامانات کرمانشاه را برای طی مراحل ثبت جهانی آغاز کرده‌ایم و به زودی بازرسان یونسکو از این جاذبه طبیعی کشور بازدید خواهند کرد و امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم مراحل تکمیل پرونده آن را انجام دهیم.

کد خبر 247740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =