بهترین آثار معماری در دل کوه | اقامتی متفاوت و کشف تونل های به جا مانده از جنگ جهانی اول

از قلعه ویران شده در اتریش تا کابین های آلومینیومی مقاوم در برابر آب و هوا، در این جا به لیستی از برترین و معروف ترین بنا ها بر فراز کوه ها اشاره می کنیم:

معماری در دل کوتاه

این پناهگاه که در قله کوه اسکوتا (Skuta Mountain) در اسلوانی قرار دارد، توسط هواپیمای نظامی بالا آورده شده است و ظرفیت آن ۸ نفر است.

قلعه ویران شده آگ استین(Aggstein) در قرن ۱۱ در بستر رود دانوب ساخته شده است و در میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده است. این قلعه در اتریش واقع شده است.

در شهر سنت دنیس ایتالیا، قلعه با نام کلی(Cly) وجود دارد. این قلعه در قرن ۱۳ ساخته شده این و معماری بسیاری ساده و ابتدایی دارد. رودخانه دورابالتی(Dora Baltea) از این بنا قابل مشاهده است.

در قله های دولومیتس (Dolomites) مکانی به نام ریفوجیو (Rifugio) وجود دارد که به بک پگر ها اجازه می دهد در آن جا استراحت کنند و به کشف تونل های به جا مانده از جنگ جهانی اول بپردازند.

کلیسای سنتاریو در دل صخره های مونت بالدو در کوه های آلپ ایتالیا ساخته شده است. قدمت این مکان به ۱۶۲۵ باز می گردد.

در اتریش آرشیتکتی به نام برناردو بادر کلبه ای تمام چوبی را برای اسکی باز ها طراحی کرده است. این مکان کافه ای را با منظره ی قله ها نیز دارد.

در ویتزانو، سوئد خانه ای بتنی وجود دارد که با صخره های روی رودخانه لوسرن (Lucerne)  هم خوانی دارد. این خانه برای اجاره دادن برای تعطیلات ساخته شده است.

هتل بلورده (Hotel Belvédèr) در جاده ای پر پیچ و خم بر لبه یخچال های طبیعی رون(Rhône Glacier) در کوه های آلپ قرار دارد.

قصر قرون وسطایی التس(Eltz Castle)  در آلمان قرن هاست که در یک خانواده دست به دست می شود. این قصر از معدود باز مانده های جنگ ۳۰ ساله است.

این اقامتگاه سه طبقه منحصر به فرد با روکش های آلمینیومی پوشیده شده است تا در سرمای شدید دوام بیاورد. این خانه در کوه های کانین(Kanin Mountains) در مرز ایتالیا و اسلواکی قرار دارد و تنها با هلیکوپتر و کوهنوردی قابل دسترسی است.

منبع: cntraveller.com

کد خبر 247645

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =