انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در پی لغو پروازهای خارجی به ایران به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی کشور درباره همکاری برای جلوگیری از خسارت آژانس‌ها در پی لغو پروازهای خطوط هوایی خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.

 چمدان - حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پی لغو برخی پروازهای خطوط خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.

رفیعی در این‌نامه نوشته است: «در شرایط فعلی کشور با توجه به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان مالی دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی که در زمینه ورود گردشگر به ایران فعالیت دارند، وجود دارد. بنابراین دستور فرمائید به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی دفاتر و آژانس‌های فعال در حوزه تورهای ورودی هماهنگی‌های لازم را با نهادهای ذیربط و خصوصاً جامعه هتلداران کشور برای همکاری در لحظات فورس ماژور مبذول شود.»

وی درباره نگارش این‌نامه گفت: تحت هر شرایطی ممکن است لحظات اضطراری به وجود آید. مانند زمان حاضر که پروازهای خارجی مسیر خود را به سمت ایران تغییر داده‌اند. در این‌مواقع آژانس‌های مسافرتی برای مسافران ورودی خود اتاق هتل رزرو کرده‌اند ولی مسافران به دلیل لغو پروازها نتوانسته‌اند در آن هتل حضور داشته باشند ولی آژانس‌ها پول رزرو اتاق را به هتل‌ها پرداخت کرده‌اند. پس باید این هزینه به آژانس‌ها برگردد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ادامه گفت: ما از وزیر میراث فرهنگی خواستیم تا نسبت به این موضوع همکاری کند. الان در بسیاری از هتل‌ها از جمله هتل‌های ۴ و ۵ ستاره شهر اصفهان با لغو حضور مسافر مواجه شده‌ایم که این اتفاق هم در اختیار مسافر نبوده بلکه پروازها لغو شده‌اند. نهادهای دیگر هم باید به کمک آژانس‌داران برای جلوگیری از خسارات احتمالی بیایند. مانند مجتمع‌های بین راهی یا بیمارستان‌هایی که گردشگر سلامت جذب کردند.

رفیعی در پایان گفت: به سازمان هواپیمایی نیز نامه نوشته و اعلام کرده‌ام چرا باید هواپیماهای خارجی پروازهای خود را به ایران لغو کنند؛ در صورتی‌که در زمانی مانند کودتای ترکیه پروازهای ایران به شهرهای این کشور ادامه داشت.

منبع : مهر

کد خبر 247592

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =