رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان شکسته می‌شود |  مسافران سفر ۲۰ ساعته نیویورک - سیدنی چه کسانی هستند؟

شرکت هواپیمایی «کانتاس» استرالیا طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان را از نیویورک تا سیدنی انجام می‌دهد.

چمدان - شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا آماده می‌شود تا طولانی‌ترین پرواز بدون توقف را از نیویورک تا سیدنی انجام دهد.  تاکنون هیچ شرکت هواپیمایی نتوانسته پرواز در این مسیر را بدون توقف انجام دهد.

این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود عبور خواهد کرد.

این هواپیما ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد. شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان مسافر این هواپیما خواهند بود.

آن‌ها قرار است فعالیت مغزی خلبانان هواپیما و همچنین تغذیه، خواب و فعالیت تنی چند از مسافران را در طول این پرواز ۱۶ هزار کیلومتری زیر نظر داشته باشند.

هواپیمایی کانتاس در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک - سیدنی طول می‌کشد.

در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند قرار است این توانایی را داشته باشند.

شرکت کانتاس گفته تا پایان سال ۲۰۱۹ تصمیم می‌گیرد که کدام یک از این هواپیماها را برای این خط هوایی انتخاب کند اما برای این پرواز آزمایشی از یک فروند بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر جدید استفاده می‌کند.

پروازهای طولانی در مسیر شرق به غرب یا برعکس که ساعت مقصد و مبدأ در آن تفاوت زیادی دارد، اختلال‌هایی را در بدن انسان ایجاد می‌کند که به آن جت‌لگ یا پرواززدگی می‌گویند. در این وضعیت ممکن است مسافران این پروازها سرگیجه، خستگی، سستی و شاید زودرنجی را تجربه کنند و احتمالا احساس سردرد نیز داشته باشند.

در این زمینه بخوانید:

طولانی‌ترین پروازهای دنیا را بشناسید | هواپیمایی سنگاپور و قطری در صدر قرار گرفتند | نیویوک به سنگاپور پس از 19 ساعت پرواز بدون توقف به زمین نشست

طولانی‌ترین پروازهای جهان در سال ۲۰۱۹│ ۱۰ پرواز بیش‌ از ۱۳ هزار کیلومتری را بشناسید

تصاویر هواپیمایی که طولانی‌ترین پرواز دنیا را خواهد داشت | کاپیتان؛ راحت بخواب!

5 پیشنهاد برای پروازهای طولانی؛ از گوشگیر تا چشم‌بند | چطور پروازهای طولانی مدت را راحت طی کنیم؟

طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان چند ساعت است؟ | مبدا و مقصد این پرواز کجاست؟

رده‌بندی برترین شرکت هواپیمایی دنیا برای سال ۲۰۱۹│ برترین ایرلاین‌ها در اکونومی، بیزینس کلاس و سفارش غذا را بشناسید

بهترین غذاهای پرواز در کلاس اقتصادی│ از پیش‌غذاهای مدیترانه‌ای ترکیش‌ایرلاینز تا مزه‌های عربی قطر ایرویز

ویدئوی طرح عجیب بنیانگذار تسلا برای حمل و نقل هوایی | نیویورک تا توکیو در نیم‌ساعت!

جورابی که در پروازهای طولانی مانع پا درد می‌شود│ پوشیدنی جدیدی که از خستگی سفر می‌کاهد

کد خبر 246756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =