کشتی مسافربری خرمشهر - کویت به گل نشست | آخرین وضعیت 230 مسافر و خدمه شناور «برلیان»

چمدان: مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص حادثه به گل نشستن شناور مسافربری «برلیان» در مسیر خرمشهر - کویت گفت: مقارن ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه ظهر امروز شناور یاد شده در حوالی بندر اروندکنار به نقطه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست.

نوراله اسعدی افزود: بلافاصله بعد از اعلام شرایط اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر، نیروهای امداد و نجات دریایی  وارد عملیات شدند و چهار یدک کش و ۲ شناور ناجی به محل حادثه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و همه مسافران با دقت و نظارت افسران امداد و نجات دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به شناورهای امدادی منتقل شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر آبراه در شرایط جذر است پیش بینی می شود تا ساعت ۲۱ امشب با بهبود شرایط امکان خارج سازی شناور مسافربری مذکور فراهم شود.

نوراله اسعدی  اضافه کرد: کشتی به گل نشسته در اروندرود حامل ۲۳۰ مسافر و خدمه بوده که همه سرنشینیان پس از اعلام وضعیت اضطراری از سوی نیروهای امداد بندر خرمشهر به یدک کش‌های نجات و سپس با نظارت و دقت افسران ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به بندر اروندکنار منتقل شدند.

وی افزود: مسافران کشتی با کمک چهار یدک کش و ۲ شناور ناجی به اروندکنار منتقل شدند و تا ساعاتی دیگر همه مسافران به خرمشهر منتقل خواهند شد.

اسعدی گفت: مسافران کشتی مسافربری مسیر خرمشهر - کویت ظهر پنجشنبه از بندر خرمشهر عازم کویت خواهند شد.

بیژن ربیعی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان نیز در این زمینه به ایرنا گفت: از آنجا که در گذرنامه مسافران کشتی مسافربری برلیان در بندر خرمشهر مهر خروج ثبت شده لذا برای ثبت مهر ورود در گذرنامه آنان هماهنگی شده تا ماموران اداره گذرنامه خرمشهر در اروندکنار مستقر شوند. پس از ثبت مهر ورود به کشور در گذرنامه مسافران کشتی برلیان، تمام مسافران از اروندکنار آبادان به خرمشهر منتقل می‌شوند.
کد خبر 240036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =