برخورد تند پلیس روسیه با ایرانی‌ها به سنت پترزبورگ رسید | گوشی مسافران ایرانی را بازرسی کردند

چمدان: بعد از برخورد با مسافران ایران در فرودگاه مسکو، این بار این برخوردها به سنت پترزبورگ رسید. یکی از مخاطبان چمدان اطلاع داده که در پرواز 13 مرداد شرکت ماهان با سنت پترزبورگ شاهد رفتار بد ماموران پلیس بودند و حتی گوشی تلفن همراه کسانی که به عنوان گردشگر در سفر بودند، بازرسی شده است.

پیش از این نیز گزارشی به نقل از شاهدان عینی در فضای مجازی منتشر شده بود که حاکی از برخورد ناشایست پلیس مسکو با مسافران ایرانیبود. در این گزارش آمده بود مسافرانی که روز شنبه پنج مرداد با پرواز ماهان وارد فرودگاه‌ ونوکووای مسکو شده‌اند با تحمل پنج ساعت شرایط شبه بازداشت، توقیف گذرنامه‌ها، بازجویی‌های غیرمتعارف و رفتار توهین‌آمیز ماموران فرودگاه روبرو شده‌اند.

بنا بر این گزارش ماموران فرودگاه هنگام بررسی پاسپورت مسافران ایرانی گذرنامه اکثر آنها را توقیف و آنها را به سالنی محصور فرستاده‌اند و سپس بعد از رفتارهایی تحقیرآمیز … به صورت تک‎‌تک از همه آنها بازجویی کرده‌اند.

به نوشته این گزارش شاهدان و مسافران و گردشگران ایرانی می‌گویند این رفتار همواره با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو صورت گرفته و می‌گیرد.

سفارت ایران در مسکو چند روز پس از انتشار این گزارش‌ در فضای مجازی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. سفارت ایران در مسکو در بخشی از طلاعیه‌ای که متشر کرده اورده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با نظر داشت این واقعیت که رفتار مذکور با برخی از شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه‌های مسکو غیر قابل پذیرش بوده، ضمن انجام ملاقات‌های متعدد با مقامات مختلف روسیه در وزارت امور خارجه این کشور و دیگر نهادهای ذیربط و با ارسال چندین یادداشت اعتراض آمیز، مراتب اعتراض و گله‌مندی خود را اعلام کرده و همواره تاکید کرده است که باید احترام شهروندان ایرانی حفظ شده و حقوقی از آنان ضایع نشود.

این سفارتخانه می‌افزاید: با این وجود موضوع ضرورت حفظ حقوق و شئون شهروندان ایرانی همچنان در دستور کار این سفارت و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و امیدواریم پیگیری‌های کنونی با مساعدت سازمان‌های ذیربط روسیه نتیجه خواهد داد و در آینده شاهد تکرار مشکلات مذکور نخواهیم بود.

[related-post id="237831"]

[related-post id="237535"]

[related-post id="237425"]
کد خبر 239534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
    ای زکی.... فقط مونده بود روسیه مارمولک برای ما از این افه ها بیاد.!!!!