چمدان: مرتضی دهقان با اشاره به اشکالاتی که در سیستم سوخت رسانی به پروازهای ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین المللی به وجود آمده است، گفت: متأسفانه تحریم‌های آمریکا علیه هواپیمایی کشوری برخلاف همه مقررات بین المللی و شعارهای بشردوستانه آمریکا و هم پیمانانش است.

وی با بیان اینکه نوک حمله این تحریم‌ها مردمی هستند که از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند؛ افزود: هدف از این اقدامات قطع ارتباط مردم ایران با سایر کشورها و ملت‌ها است.

دهقان با بیان اینکه موضوع عدم سوخت رسانی به هواپیمایی ایرانی در برخی فرودگاه‌های کشورهای خارجی به دبیرکل و رئیس شورای ایکائو منعکس شده است به ایرنا گفت: تلاش‌ها و رایزنی‌های زیادی برای تحویل سوخت به شرکت‌های ایرانی صورت گرفته است.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه با وجود رایزنی‌ها و مذاکرات ایران، متأسفانه مشکل سوخت رسانی ادامه دارد، گفت: امیدوارم هرچه سریع‌تر این مشکلات برطرف شود.

پرواز شماره ۷۲۱ هواپیمایی ایران ایر به مقصد فرانکفورت که هفته گذشته با تأخیر هشت ساعته ایران را به مقصد آلمان ترک کرد در شهر آنکارا در ترکیه برای سوخت گیری مجبور به توقف ۴ ساعته شد. به گفته‌ یکی از مسافران این پرواز، پس از ساعت‌ها مذاکره و درحالی که مسافران داخل هواپیما بدحال شده بودند با انتقال دو تانکر سوخت از خارج فرودگاه، سوخت هواپیما تأمین شد.

سازمان هواپیمایی کشوری سال گذشته نیز در بیانیه‌ای رسمی خطاب به ایکائو خواست تا علیه تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر ضد صنعت هواپیمایی غیر نظامی ایران موضعی قاطع اتخاذ کند و از کشورهای عضو بخواهد تا به مفاد این پیمان و گسترش حمل و نقل هوایی بین‌المللی با هدف ارتقا مودت و درک مشترک بین مردم جهان پایبند باشند.

[related-post id="226355"]

[related-post id="219953"]
کد خبر 227015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =