سفری ۱۳۰۰ کیلومتری به ایران ؛ دو ایرلاین در میان برترین‌ها | برنده مسابقه پرواز فلامینگوهای ابوظبی مشخص شد

چمدان:  مسابقۀ فلامینگوهای امارات مشهور به برداتون (Birdathon) از سال ۲۰۰۵ میلادی، هر ساله از سوی سازمان محیط زیست امارات و با همکاری شرکت هواپیمایی اتحاد برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این مسابقه، افزایش آگاهی‌ها دربارۀ حفاظت از تالاب‌ها و مناطق حفاظت شدۀ این کشور و پاسداشت تلاش‌های زیست محیطی زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم ابوظبی و بنیان‌گذار امارات متحدهٔ عربی عنوان شده است. شیخ زاید در سال ۲۰۰۴ میلادی درگذشت.

مسابقۀ امسال در ماه نوامبر آغاز شد؛ در آن زمان ۱۰ فلامینگو که ساکن تالاب‌های حفاظت شدۀ امارات بودند، به دستگاه‌های رهگیری مجهز شده و رها شدند.

پرواز این فلامینگوها از ماه نوامبر تا آخرین روز ماه مارس سال جاری میلادی رصد شد تا به این ترتیب فلامینگوی برنده که بیشترین مسافت را طی کرده مشخص شود.

برندۀ مسابقه امسال، فلامینگوی متعلق به پلیس ابوظبی بود که ۱۳۰۰ کیلومتر را طی کرد و به دورترین نقطه یعنی ایران رسید.

جایگاه دوم مسابقه به فلامینگوی متعلق به شرکت هواپیمایی «اتحاد» رسید. این فلامینگو بیش از ۲۰۰ کیلومتر پرواز کرد و در نهایت خود را به منطقۀ حفاظت شده راس‌الخور در دبی رساند.

فلامینگوی متعلق به شرکت هواپیمایی ابوظبی نیز با پروازی ۱۴۲ کیلومتری سوم شد.

[caption id="attachment_219857" align="aligncenter" width="880"]فلامینگو مسابقه فلامینگوهای امارات از سال ۲۰۰۵ میلادی هر ساله از سوی سازمان محیط زیست امارات و با همکاری شرکت هواپیمایی اتحاد برگزار می‌شود[/caption]

هر زمستان هزاران فلامینگو به امارات مهاجرت می‌کنند تا فصل‌های سرد سال را در تالاب‌های این کشور بگذرانند. بنا بر ادعای امارات، تالاب «الوثبة» در این کشور تنها سایت در منطقۀ خلیج فارس محسوب می‌شود که زیستگاه این پرندگان است.
کد خبر 219851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =