چمدان: الله مراد عفیفی‌پور با بیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه گردشگری و مسافرت‌های دریایی دارد گفت: در تعطیلات دهه فجر بیش از یک میلیون نفر سفر دریایی در استان هرمزگان داشتیم و بیش از 570 هزار تردد خودرویی نیز به جزایر استان انجام شده است. سال گذشته رکورد تردد روزانه در بندر شهید حقانی 13 هزار بود که در دهه فجر امسال به رکورد 14200 (19 بهمن) تردد رسیدیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام این که تعرفه‌های سازمان بنادر اندک و نزدیک به صفر است، ادامه داد: 12 مسیر دریایی گردشگری و مسافرتی در استان هرمزگان داریم که تا امروز بیش از 5700 صندلی برای خدمات دهی به مسافران نوروزی آماده شده است. ضمن این که ظرفیت حمل روزانه 3000 خودرو داریم. البته این ظرفیت متغیر بوده و برخی کشتی‌ها در این ایام تعمیراتی را انجام داده یا کشتی‌های جدید را برای خدمات دهی از مسیرهای دیگر را به اینجا می‌آوریم.

عفیفی‌پور با بیان این که دو مسیر بین المللی از بندر شهید باهنر به امارات و از بندر بهمن قشم به عمان داریم، گفت: در هفته سه برنامه سفر از بندر شهید باهنر به امارات داریم اما تعداد سفرهای بندر بهمن به عمان کم است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان درباره فروش بلیت الکترونیکی بلیت شناورها در نوروز 98 گفت: هم اکنون در جزیره قشم، هرمز و بندر شهید حقانی امکان خرید الکترونیکی بلیت وجود دارد. خرید اینترنتی از طریق سایت سازمان بنادر امکان پذیر است و مردم می‌توانند برای خرید اقدام کنند.

عفیفی‌پور همچنین درباره ورود شناورهای جدید نیز گفت: این موضوع را در برنامه داریم، نوسازی شناورها یکی از برنامه‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می‌رود که در حال انجام است. برخی شناورها به لحاظ سن و سال شرایط استاندارد را نداشتند که از ناوگان خارج شده‌اند. تلاش می کنیم نوروز امسال استانداردهای بالاتری در بخش شناورهای مسافری اعمال شود.
کد خبر 211338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =