چمدان: سازمان هواپیمایی اعلام کرد: کارت ویژه احکام نماز مسافران در شرایط اضطرار در داخل هواپیما به همت مشاور فرهنگی و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان هواپیمایی کشوری منتشر و شرکت‌های هواپیمایی ملزم به توزیع این کارت شدند.

ستاد اقامه نماز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور رعایت حقوق مسافران و التزام به اهمیت فریضه نماز، کارت احکام ویژه نماز در شرایط اضطرار و عدم امکان اقامه نماز در فرودگاه که به تایید دفتر مقام معظم رهبری رسیده چاپ و جهت بهره برداری از تاریخ ۱۰ اسفند در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام این سازمان، شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند کارت مذکور را در جیب صندلی هواپیما قرار دهند؛ در این کارت که در اختیار کلیه مسافران قرار می‌گیرد به موارد هشت گانه‌ای اشاره شده است. از جمله اینکه چنانچه مسافران ناچار باشند که نماز را درون هواپیما اقامه کنند، در صورتی که فضای مناسبی برای اقامه نماز در نظر گرفته شده باشد می‌توانند با رعایت جهت قبله نمازشان را اقامه کنند؛ در غیر این صورت می‌توانند نماز را به صورت نشسته روی صندلی هواپیما اقامه و حتی الامکان جهت قبله را رعایت و رکوع و سجده‌ها را با اشاره انجام دهند.
کد خبر 209262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =