چمدان: در مراسم افتتاح این خط که سه شنبه شب برگزار شد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و حجت الاسلام محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان سازمان فرودگاه‌های عمان حضور داشتند.

سفیر ایران در این مراسم طی سخنانی با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از برقراری خط جدید هوایی از ایران به عمان ابراز خرسندی کرد و آن را ثمره روابط عمیق و مستحکم دو کشور دانست.

سفیر ایران روابط دو کشور را دیرینه، خوب و مستحکم توصیف و تاکید کرد: عزم راسخ رهبران و مسئولان دو کشور ایران و عمان باعث شده است تا مناسبات دوجانبه بیش از پیش شاهد رشد و گسترش در تمامی زمینه‌ها باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در دیدار با جانشین رئیس فرودگاه‌های عمان گفت: جزیره قشم از ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف صنعتی همچون نفت، گاز، انرژی، شیلات، گردشگری، آب، برق و موارد دیگر برخوردار است و سرمایه‌گذاران کشور عمان می‌توانند با حضور در این منطقه آزاد در بخش‌های مختلف اقتصادی سرمایه گذاری کنند.

حمید رضا مومنی با اعلام اینکه جزیره قشم پتانسیل‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد، افزود: برقراری این خط پروازی آغازی برای سفر گردشگران عمانی به این جزیره و بازدید از ظرفیت‌های طبیعی قشم خواهد بود.

سامر بن احمد النبهانی جانشین رییس فرودگاه‌های عمان نیز با خوشامدگویی به مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه گفت: این خط پروازی می‌تواند منجر به افزایش روابط اقتصادی و گردشگری دو کشور شود و با استقبال فعالان اقتصادی و گردشگران شاهد افزایش پروازها بین دو فرودگاه بین المللی مسقط و قشم خواهیم بود.

خط پروازی دو طرفه قشم به مسقط بعد از دبی دومین خط بین المللی این جزیره ایرانی محسوب می‌شود و از این پس روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته انجام خواهد شد.

[related-post id="205686"]
کد خبر 206463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =