خیابان ولیعصر (عج) تهران در فهرست موقت یونسکو قرار گرفت

چمدان: پیروز حناچی گفت: در زمان حاضر خیابان ولیعصر تهران در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو قرار دارد که قبل از آن ثبت ملی شده بود.

شهردار تهران ادامه داد: در قدم نخست لازمه ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) قرار گرفتن در این این فهرست است که اکنون مستندات تهیه و به دبیرخانه یونسکو ارسال شده است.

شهردار تهران افزود: ممکن است ثبت این خیابان در سال 2020 میلادی صورت گیرد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیر موضوع است.

محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز به ایرنا گفت: در زمان کنونی مدارک و مستندات این طرح در حال بررسی و انجام است.

وی ادامه داد: سازمان بوستان‌ها و پارک شهرداری در زمینه حفاظت بهتر از درختان مسیر خیابان ولیعصر برنامه ویژه‌ای را انجام خواهد داد.

طرح بزرگترین خیابان خاورمیانه (ولیعصر (عج)) در زمان پهلوی اول انجام شد که بیش از 17 کیلومتر از این مسیر دارای هشت هزار اصله درخت چنار است.

کاخ گلستان به عنوان تنها اثر جهانی پایتخت محسوب می‌شود که در سال 2013 (1392) به ثبت جهانی رسید.

تاکنون 26 اثر از ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کاخ گلستان به عنوان تنها اثر جهانی پایتخت محسوب می‌شود که در سال 2013 (1392) به ثبت جهانی رسید.
کد خبر 199412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =