کاهش محسوس گردشگران چینی از ابتدای امسال  | چرا چینی‌ها خانه‌های ارزان قیمت را به هتل در ایران ترجیح می‌دهند؟

چمدان: ابراهیم پورفرج گفت: به عنوان کسی که بازار گردشگری چین را راه اندازی کرده معتقدم، دلیل کاهش گردشگران چینی بعد از دوره فزونی به دلایل مختلفی از جمله عدم توجه به خواست و ذائقه چینی‌ها در ارائه خدمات به خصوص به زبان آنها از فرودگاه تا هتل است.

وی افزود: به دلایل متعدد از بهار امسال شاهد کاهش محسوس گردشگران چینی هستیم از جمله اینکه تعداد رستوران‌ها با غذای چینی در ایران کافی نیست؛ آنها عادات غذایی خود را دارند به طور نمونه قبل از صبحانه باید آب گرم بخورند.

پورفرج گفت: اگر میهمان نوازی از چینی‌ها را با آشنایی به فرهنگ و مطابق خواست آنها تقویت کنیم، ما می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی میان مدت تعداد گردشگران چینی در کشورمان را به 10 میلیون نفر برسانیم درحالیکه هم اکنون مجموع گردشگران خارجی در ایران حدود 5 میلیون نفر در سال است.

او در پاسخ به پرسش ایرنا که چرا ضعف فرودگاه‌های ما با نداشتن حتی یک تابلو راهنما برای گردشگران چینی که عموما زبان انگلیسی هم نمی‌دانند با ضعف کمبود یا نبود تورگردانان و راهنمایان تور آشنا به زبان چینی تشدید شده است، پاسخ داد: دانشجوهای چینی که در ایران ادبیات فارسی می‌خوانند برای راهنمای تور شدن مورد هدف ما نیستند.

وی دلیل این مساله را شناخت اندک آنها از فرهنگ ایران دانست و افزود: آنها مثل یک فارسی زبان ایران را نمی‌شناسند بنابراین اولویت ما تورلیدر (راهنمای گردشگران) ایرانی برای چینی‌هاست.

پورفرج یادآور شد: ما هم اکنون دانشجوهایی داریم که در حال تحصیل و آموختن زبان چینی هستند و با به ثمر نشستن برنامه‌ها و ورود آنها به صنعت گردشگری ایران، به بازار گردشگران چینی در آینده امیدوارم.
کد خبر 188751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =