مهاجرت خلبانان ایرلاین‌های داخلی به کشورهای همسایه | شرایط اقتصادی خلبانان را از ایران فراری می‌دهد

چمدان: سیدهادی بهادری از روند مهاجرت خلبانان شرکت‌های هواپیمایی به کشورهای آسیایی به ویژه کشورهای منطقه ابراز نگرانی کرد و گفت: در سال‌های گذشته، موضوع مهاجرت خلبانان همواره مطرح شده به طوری که یک روز، مهاجرت این افراد به ترکیه گفته شده و روزهای دیگر کشورهایی مانند امارات و هند مطرح می‌شود، البته معضل مهاجرت نخبگان تنها معطوف به خلبانان نیست و بسیاری از اقشار کشور را شامل می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: مهاجرت خلبانان عوامل مختلفی دارد که نبود بازار کار و کاهش آمار پروازهای هوایی داخل کشور یکی از این مسائل است. البته مسئله این است که ایرلاین‌ها از یک طرف برای جذب مشتری، مجبور به کاهش قیمت بلیط هواپیما هستند و از طرف دیگر برای ارتقاء سطح کاری و همچنین تداوم به کارگیری خلبانان ملزم به هزینه کرد اعتبار است.

[related-post id="180656"]

وی افزود: متأسفانه برخی از خلبانان با توجه به شرایط اقتصاد داخلی ترجیح می‌دهند در ایرلاین کشورهای همسایه کار کنند که این مسئله به معنای فرار سرمایه از کشور است، زیرا برای تربیت یک خلبان از درجه کمک خلبانی به خلبانی بیش از یک میلیارد تومان هزینه می‌شود که این به معنای سرمایه گذاری کشور بر روی افراد متخصص است که باید برای حفظ آن‌ها تلاش دوچندانی کرد.

فرودگاه - خلبانان - مهاجرت خلبانان

بهادری تصریح کرد: متأسفانه مسئولان کشور برنامه‌ای برای حفظ نخبگان از جمله خلبانان در کشور ندارند، بنابراین نباید به راحتی این سرمایه‌ها را از دست داد، بلکه باید با اعمال سیاست‌های تشویقی، افراد را به فعالیت در داخل کشور سوق دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از عوامل مهاجرت خلبانان به کشورهای دیگر، تفاوت حقوق پرداختی ایرلاین‌های خارجی با ایرلاین‌های داخلی است که گاهی اوقات این اختلاف قیمت چندین برابر می‌شود. این مسئله افراد را به خروج از کشور و فعالیت در شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترغیب می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: البته تمام مسائل در بحث مهاجرت خلبانان، مسئله مالی نیست بلکه نحوه برخورد با این قشر نیز از سوی مسئولان بسیار مهم است به طوری که شاهد بودیم که مثلا با خلبانی مانند کاپیتان شهبازی که توانست هواپیما را با دو چرخ به زمین بنشاند، برخورد مناسبی نداشتند.

[related-post id="182436"]
کد خبر 185674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =