چمدان:  ستاد مرکزی اربعین  امسال به منظور تسهیل روند صدور روادید اربعین با مسؤولان عراقی مذاکراتی داشت که نتیجه آن افزایش مراکز صدور ویزای اربعین حسینی ۹۷ بود.

به گفته شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین، سال گذشته تنها در ۱۶ مرکز ویزای زائران اربعین صادر می‌شد که امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ویزای اربعین در ۲۴ نقطه صادر می‌شود، به طوری که در ۴ کسنولی و ۱۸ استان (۲۰ مرکز) عملیات صدور ویزای اربعین از امروز به دستور کاردار عراق در ایران انجام خواهد گرفت.

بر همین اساس، علاوه بر کسنولگری‌هایی در شهرهای کرمانشاه، اهواز، مشهد و تهران، مراکز و استان‌هایی در نقاط مختلف کشور اقدام به صدور ویزای اربعین می‌کنند که اسامی این استان‌ها به شرح ذیل است:

 
ایلام خوزستان (سوسنگرد و آبادان) کرمان قم
مازندارن (ساری) البرز (کرج) آذربایجان شرقی (تبریز) گیلان (رشت)
اصفهان (2 مرکز) یزد فارس مرکزی
اردبیل هرمزگان (بندرعباس) خراسان جنوبی (بیرجند) بوشهر
گلستان همدان

 

سامانه سماح از چهارم مهرماه برای نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین باز شده است و زائران در این سامانه با قیمت ۳۷۱ هزار و ۸۸۰ تومان می‌توانند برای دریافت ویزای اربعین همراه با پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی اقدام کنند.

[related-post id="183523"]

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره برخی مشکلات که مانع از آغاز فرایند صدور ویزای متقاضیان اربعین شده بود نیز به تسنیم گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی ستاد مرکزی اربعین و با دستور سفیر عراق، عملیات صدور ویزای زائران اربعین از امروز آغاز شد.

وی افزود: با توجه به تعداد افرادی که طی روزهای گذشته در سماح ثبت‌نام کرده‌اند و عملیات صدور ویزا عملاً از امروز آغاز شده است، نهایتاً ظرف 48 تا 72 ساعت آینده، ویزای متقاضیان از طریق آژانس‌ها زیارتی مربوطه به آنها تحویل خواهد شد.

[related-post id="181791"]
کد خبر 184383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =