فیلم | رفتار جنجالی پلیس استکهلم با سه گردشگر چینی | پکن سوئد را به نقض حقوق بشر متهم کرد

چمدان : اختلاف نظر بین گروهی از گردشگران چینی و یک هاستل در استکهلم بر سر زمان ورود به مناقشه‌ای جدی میان چین و سوئد منجر شد و پکن دولت استکهلم را به نقض حقوق بشر شهروندان کشورش متهم کرد.

خانواده‌ زِنگ متشکل از والدین و پسرشان حدود نیمه‌شب دوم سپتامبر و ساعت‌ها پیش‌ از زمان تعیین‌شده در رزرو به هاستلی در استکهلم وارد شدند. آنها اجازه یافتند که در لابی منتظر بمانند اما پس از مدتی خدمه هاستل به آنها دستور داد آنجا را ترک کنند. این رفتار به دخالت پلیس انجامید و در نهایت ماموران پلیس این خانواده را به زور از هاستل بیرون کردند.

همزمان ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که پلیس را درحالی نشان می‌دهد که درحال بیرون کردن این خانواده است و پسر آنها به انگلیسی فریاد می‌زند: «داره می‌کُشه، داره می‌کُشه.» (This is killing. This is killing). ویدئوی دیگر نیز نشان می‌دهد که این سه‌ نفر باصدای بلند گریه می‌‌کنند و مادر خانواده درحال شیون به چینی می‌گوید: «نجاتم بدین.»

سفارت چین در سوئد روز شنبه گفت که وزارت امورخارجه چین و سفارت این کشور رسما به دولت سوئد اعلام کرده‌اند که برای فشار روحی که پلیس این کشور انجام داده به‌شدت زندگی این افراد را به خطر انداخته و اصول اولیه حقوق بشر را درمورد این شهروندان چینی نقض کرده است.

مناقشه میان چین و سوئد بر سر این موضوع به جست‌وجوی اول شهروندان چینی در وب تبدیل شده است. به طوری جست‌وجوی «بدرفتاری پلیس سوئد با گردشگران چینی» بیش‌از 130میلیون بازدید داشته و 85 هزار پست در سرویس میکروبلاگ ویبو در این‌خصوص منتشر و این موضوع به بحث جدیدی درباره رفتار گردشگران چینی در داخل و خارج تبدیل شده است.
کد خبر 181741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =