چمدان :  سیداحسن علوی با اشاره به افزایش چند برابری قیمت بلیت هواپیما در کشور و تمهیدات دولت برای کنترل این بازار گفت: در شرایط کنونی هیچ راه کاری جزء اختصاص ارز دولتی به ناوگان هوایی کشور وجود ندارد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس ادامه داد: امروز با افزایش قیمت ارز، هزینه نگهداری و تعمیر و همچنین قیمت تجهیزات بسیار بالا رفته و طبعا این مسئله مشکلاتی را برای شرکت های هواپیمایی ایجاد کرده است.

وی افزود: دولت در شرایط کنونی ناگزیر به قرار دادن تجهیزات مورد نیاز هواپیماها در لیست کالاهای اساسی است، در غیر این صورت تمام فشار افزایش قیمت بلیت بر دوش مردم خواهد افتاد، به طوری که در چند وقت اخیر نیز قیمت بلیت‌های پروازی چند برابر شد. به طور مثال بلیط پرواز تهران - مشهد به بیش از 900 هزار تومان رسیده بود.

علوی با اعلام اینکه بر اساس آمارهای مسئولان، نرخ کنونی ارز عامل 51 درصد از گرانی قیمت بلیت هواپیما است، تصریح کرد: متأسفانه گرانی قطعات هواپیما، شرکت‌ها را ناچار به افزایش قیمت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره تداوم گران بودن قیمت بلیت هواپیما به خانه ملت گفت: با توجه به افزایش مسافرت‌های تابستانه و قرار گرفتن در پیک کاری صنعت حمل و نقل هوایی، قیمت بلیت کاهش چندانی نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: پیش بینی می‌شود که قیمت بلیت هواپیما در مهر ماه سال جاری روند نزولی پیدا کرده و به قیمت قبل از گرانی‌ها نزدیک شود، از این رو به نظر من قیمت مهر ماه بلیت هواپیما باید مثلا حدود 10 درصد نسبت به نرخ قبل از گرانی افزایش یابد.

[related-post id="162145"]

[related-post id="42678"]
کد خبر 181160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =