مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: معدن سرب و روی انگوران ۹۸ ساله انگوران، بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه که همچنان فعال است، پذیرای تورهای گردشگری می‌شود.

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران اظهار کرد: معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است.
این مسئول با اشاره به اینکه معرفی معدن انگوران زنجان در نمایشگاه بین المللی گردشگری نیز صورت گرفت، عنوان کرد: گردشگری معندی در معدن انگوران زنجان بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه مورد اقبال وزیر میراث فرهنگی کشور نیز قرار گرفت.
او ادامه داد: این معدن در ۱۳۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد. فعالیت این معدن به سال ۱۳۰۱ بر می‌گردد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان این موضوع می‌تواند گردشگران با سلایق خاص را نیز تحت تاثیر قرار داده و جذابیت داشته باشد.

امیر ارجمند گفت: بر اساس برنامه ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته بازدید از پیت معدنی، تونل زیرزمینی، معدن تراورتن و ورودی ییلاق همه از جاذبه‌های گردشگری بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه است.

او عنوان کرد: گردشگران در آینده نزدیک می‌توانند از طریق دفاتر خدمات گردشگری اقدام به تهیه تور معدن انگوران نمایند.

گفتنی است معدن سرب و روی انگوران اقدام به آماده سازی واحدهای اقامتی در داخل این مجموعه در راستای اسکان تورهای گردشگری معدنی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =