چمدان: سال گذشته انجمن سفر آمریکا از «شاخص گرایش به سفر» (TTI) رونمایی کرد. «آکسفورد اکونومیکس»، موسسه بین‌المللی پیشگام در ارزیابی فعالیت‌های اقتصادی، این شاخص را برپایه داده‌های جمع‌آوری‌شده از سوی وزارت بازرگانی آمریکا، انجمن حمل‌ونقل هوایی آمریکا و شبکه مسافرتی Sabre ارائه می‌دهد. TTI کمک می‌کند تا هرگونه تغییری در تقاضای سفر محاسبه و رشد یا افت میزان گردشگران ردیابی شود.

هفته‌ گذشته انجمن سفر آمریکا نتایج گزارشی را که نسخه بازنویسی‌شده از گزارشی است که ابتدای سال 2017 منتشر شد ارائه کرد. این گزارش جدید که از سوی روابط عمومی این انجمن منتشر شده نشان می‌دهد که بازار سفرهای بین‌المللی به این کشور بسیار کاهش یافته و به‌خصوص ماه‌های فوریه با کاهش 6.8 درصدی و مارس با کاهش 8.2 درصدی با بیشترین میزان افت سفرهای خارجی مواجه بوده است.

همچنین، اطلاعات وزارت بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد که میزان سفرهای خارجی به این کشور در ماه مارس 2017 در مقایسه با دوره مشابه در سال قبل 7.8 درصد کاهش داشته است.

بسیاری از کارشناسان گردشگری علت این کاهش را دونالد ترامپ رییس‌جمهوری جدید آمریکا و سیاست‌هایش در قبال کشورهای دیگر می‌دانند.

بنابرگزارش دیلی‌میل، آدام ساکس، رییس گروه اقتصاد گردشگری در آکسوفرد اکونومیکس در این‌خصوص توضیح‌ می‌دهد: «سیاست‌گذاری‌ها و سخنرانی‌های مداوم رییس‌جمهوری آمریکا روی چشم‌انداز بازار سفرهای بین‌المللی به داخل این کشور به‌شدت سنگینی می‌کند.»

براساس گزارشی که از سوی انجمن جهانی سفرهای کسب‌وکار در اردیبهشت امسال منتشر شد، ایالات‌متحده به‌دلیل کاهش سفرهایی که از اروپا و خاورمیانه به این کشور انجام می‌شود با خطر از دست‌دادن 1.3 میلیارد دلار مواجه است.

البته پیش‌بینی می‌شود که گردشگری داخلی علی‌رغم کاهشی که در ماه جولای داشت تا پایان سال جاری میلادی درمجموع با رشد روبه‌رو شود.
کد خبر 994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =