کافه ون‌ها به منطقه 5 و ۲۲ تهران می‌روند | شرط اجرای طرح حیات شبانه تهران در تمام سال

چمدان :  طرح حیات شبانه در پایتخت به منظور احیای شب‌های تهران در تابستان و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای حضور شهروندان امسال توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اجرا شد.

این طرح که برای نخستین بار در تهران اجرا می‌شود قرار بود از پانزدهم تیرماه در باغ موزه قصر اجرا شود اما به دلیل روند طولانی اخذ مجوز از نهادهای امنیتی و انتظامی در نهایت در مرداد ماه امسال از باغ موزه دفاع مقدس آغاز شد.

اصل طرح حیات شبانه تهران بر دعوت از کافه ون‌ها و گروه‌های موسیقی استوار است و با هماهنگی مراجع ذیربط برخلاف روند معمول اجازه فعالیت کافه‌ها، گروه‌های موسیقی و تجمع مردم تا ساعت دو بامداد فراهم است.

مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقبال خوب شهروندان از طرح حیات شبانه در باغ موزه دفاع مقدس از برنامه‌های آینده این طرح خبر داد و گفت: حضور گسترده مردم در برنامه‌های شبانه و رونق کسب و کار به ویژه در آخر هفته‌ها موجب شد تا این بار مناطق برای اجرای طرح حیات شبانه پیشگام شوند.

وی ادامه داد: بنا به پیشنهاد منطقه ۲۲ قرار است طی دو هفته آینده با هماهنگی مسئولین، طرح حیات شبانه ابتدا در این منطقه و پس از آن در منطقه پنج اجرا شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از ادامه طرح تا پایان شهریور ماه آخر داد و گفت: این امکان وجود دارد که برخلاف پیش بینی‌های اولیه، با همکاری مناطق و نهادهای انتظامی طرح حیات شبانه در تمام طول سال اجرا شود.

سیف با تاکید بر اینکه نخستین تجربه احیای شب‌های تهران از سوی مردم با استقبال بسیار خوبی همراه بود، اظهار کرد: در کنار دریافت مجوزهای لازم، یکی از موصوعات مهم هماهنگی کافه ون‌ها و گروه‌های موسیقی است که با توجه به ظرفیت فضا تعریف می‌شود. در حال حاضر حدود هشت کافه ون به همراه دو گروه موسیقی در باغ موزه دفاع مقدس حضور دارند که امکان دارد تعداد این گروه‌ها در آینده بنابر توسعه ظرفیت و استقبال مردم افزایش یابد.
کد خبر 94883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =