چمدان : مهدی سلطانی با انتشار این عکس نوشت: نمایی از خانه زیبای مؤتمن الاطباء که در سریال شهرزاد به عنوان لوکیشن خانه هاشم دماوندی مورد استفاده قرار گرفت. مؤتمن الاطبا از بزرگترین جراحان زمان ناصرالدین شاه قاجار است که از تخصص و مهارت بالای او به ویژه در بیرون آوردن سنگ مثانه در کتاب‌ها و مقاله‌های متعددی سخن به میان آمده است.

[related-post]

او همچنین آشنایی کامل با شعر و ادبیات فارسی داشته و بویژه به شاهنامه و شعرهای فردوسی عشق می ورزیده است. منزل او در سال ١٢۶٢ خورشیدی با ٨٠٠ متر مربع مساحت که نمونه‌ای از معماری خانه‌های قاجار ساخته شد. این خانه در خیابان پامنار تهران به شماره ٣١٠۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.شهرزاد اولین ملودرامی است که با به تصویر کشیدن زندگی در دهه سی شمسی، موفق به جلب توجه عده زیادی از مخاطبین شده است. داستان سریال شهرزاد از زمان کودتای ۲۸ مرداد به بعد اتفاق می‌افتد و بیشتر مضمونی رمانتیک دارد و می‌توان آن را ملودرامی عشقی جنایی تعریف کرد زیرا این اثر معتقد است در تندباد حادثه، عشق اولین قربانی است.

شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی ، پریناز ایزدیار، مهدی سلطانی، رامین ناصر نصیر، آتنه فقیه نصیری، گلاره عباسی، رویا نونهالی، امیر جعفری و … بازیگران فصل دوم شهرزاد را تشکیل داده بودند.

کد خبر 8959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =