ورود گردشگر به ایران تبلیغات منفی دیگر کشورها را خنثی می‌کند | مشکل گردشگری بودجه است

چمدان :  علی مطهری، افزود: اگر مشکلی در حوزه گردشگری وجود دارد مربوط به مباحث بودجه‌ای است و برای توسعه این حوزه ما باید بودجه به اندازه کافی داشته باشیم.

مطهری با بیان اینکه زیرساخت های ما از نظر گردشگری مشکل دارد، بر لزوم توسعه این عرصه تأکید کرد و گفت: ما باید در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری کار جدی کنیم چرا که در این حوزه عقب هستیم و امکاناتمان قابل مقایسه با کشورهای همسایه نظیر ترکیه و امارات نیست.

وی تعدد بناهای تاریخی و سابقه فرهنگی کشورمان را یک مزیت نسبی برای جذب گردشگر خواند و افزود: احیاء و مرمت ابنیه تاریخی با مشارکت بخش خصوصی به دلیل محدودیت هایی که در زمینه تأمین بودجه برای این آثار وجود دارد، راهکاری اثربخش است که هم اکنون در دولت دنبال می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه توسعه گردشگری تأثیر بسیار خوبی در صدور انقلاب اسلامی دارد، خاطرنشان کرد: حضورگردشگران در بناهای تاریخی احیاء شده، می تواند عامل مهمی برای برای شناساندن چهره فرهنگی ایران باشد  و رونق گردشگری و توجه به ابنیه تاریخی در اینباره آثار فرهنگی کارآمدی در مورد شناساندن چهره واقعی انقلاب اسلامی دارد.

وی تصریح کرد: گردشگران هر چه  بیشتر به ایران بیایند می فهمند که تبلیغات منفی که در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی علیه ایران می شود، دروغ است.

مطهری افزود: مطمئناً وقتی گردشگران به ایران بیایند، نظرشان در مورد کشورمان عوض خواهد شد همانطور که بسیاری از گردشگران اروپایی که به ایران سفر می کنند در پایان سفر خود نظرات مثبت و قابل تأملی به ایران دارند.

او یادآور شد: همه دولت ها باید تلاش کنند که ورود گردشگر به کشور را افزایش دهند و در این میان سهم قابل توجهی از ورودی گردشگر به کشور می تواند مربوط به مسلمانان باشد.

 
کد خبر 8751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =