دولتی‌ها حق ندارند واحدهای اقامتی ایجاد کنند | بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش در دستور کار

چمدان :  علی‌اصغر مونسان شامگاه سه‌شنبه (۳۰ مردادماه) در جمع فعالان گردشگری فارس به پیگیری مطالبه فعالان گردشگری در خصوص بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده هم اشاره و اظهار کرد که هر دو مهم در دستور کار سازمان میراث فرهنگی کشور قرار دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور همچنین با بیان اینکه بودجه سازمان میراث فرهنگی بسیار اندک است، گفت: در سال ۹۷ میزان بودجه مصوب سازمان ما ۶۸۰ میلیارد تومان است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید کمک کنند تا در بودجه ۹۸ شاهد افزایش قابل توجه بودجه این سازمان باشیم.

مونسان که بخش گردشگری را موتور محرک اقتصاد کشور می‌داند، اضافه کرد: علی‌رغم مشکلاتی که در این حوزه حادث شده اما با ۴ درصد رشد مثبت توانستیم سال ۹۶ را پشت سر بگذاریم.

او ادامه داد: چهارماهه اول امسال علی‌رغم کاهش گردشگران اروپایی اما با رشد ۳۸ درصدی گردشگران خارجی روبه‌رو بودیم.

معاون رئیس‌جمهور به افزایش بی‌رویه نرخ بلیت شرکت‌‎های هواپیمایی نیز اشاره کرد و در این‌باره گفت: حسب ابلاغ امروز ریاست‌جمهوری به ستاد تنظیم بازار، دستور داده شده تا به فوریت این مسئله را بررسی و رسیدگی کنند.

مونسان ادامه داد: یک سال تلاش کردیم تا مصوبه‌ای در راستای قانون واگذاری اراضی تصویب کنیم تا در صورت تغییر کاربری به گردشگری از پرداخت عوارض معاف شوند.

او به راه‌اندازی پرتال جامع گردشگری در سال گذشته هم اشاره و بیان کرد: این پرتال در تمام دنیا وجود دارد و ایران سال گذشته موفق به راه‌اندازی آن شد. پرتال جامع گردشگری موجب توزیع یکنواخت و افزایش سفر خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به اجرای طرح شهر گردشگر هم اشاره کرد و گفت: با در دستور قرار گرفتن این مهم، رویکردی را برای شهرداری‌ها ایجاد کرده‌ایم که به سراغ این موضوع بروند.شهرهای زیادی در حال رایزنی هستند که عنوان شهر گردشگر ابتدا به آنها داده شود.

مونسان اضافه کرد: به زودی نمایشگاهی با حضور فعالین گردشگری کشور در تهران در این خصوص برپا خواهد شد.

او همچنین بیان کرد: ۶۸ درصد رشد توریسم سلامت در فارس داشته‌ایم که نشانه همکاری و نزدیکی بیشتر با وزارت بهداشت است.

معاون رئیس‌جمهور به افزایش نوسانات ناشی از نرخ ارز هم اشاره و خاطرنشان کرد: مجوز داده شد تا توریست خارجی با قیمت روز ارز خود را در صرافی‌ها تبدیل کند.

مونسان به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی هم اشاره و در این رابطه خاطرنشان کرد: از ۴۳ پروژه‌ای که در سال گذشته واگذار شد ۱۰ پروژه آماده بهره‌برداری است.
کد خبر 86335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =