واکنش به طرح استفاده از ایرانیان خارج از کشور برای جذب گردشگر خارجی | مگر ایرانیان مقیم خارج ویزا می‌دهند؟

چمدان : حرمت الله رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در ارتباط با طرح معاونت گردشگری در ارتباط با استفاده از ایرانیان مقیم کشور برای فرستادن گردشگر به ایران در ازای پرداخت تسهیلات گفت: این طرح اصلا عملی نیست و ما به معاونت گردشگری نیز این مساله را اعلام کرده‌ایم که این طرح کاملا غیر کارشناسی است.

وی ادامه داد: معاونت گردشگری اگر می‌خواهد تسهیلاتی ارائه کند، بهتر است که آن را به  دفاتر خدمات مسافرتی ایران بدهد تا افرادی که در این زمینه تخصص دارند، این کار را انجام دهند و بستر لازم را برای ورود  گردشگر خارجی به ایران فراهم کنند.

رفیعی با تاکید بر اینکه در طول زمان عملی نبودن این طرح ثابت خواهد شد، افزود: در دنیا نیز اصلا  چنین طرحی وجود نداشته و کشوری تا به حال سعی نکرده از این راه گردشگر جذب کند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اظهار کرد: یک ایرانی معمولی مقیم خارج کشور چگونه می‌خواهد برای یک گردشگری ویزا بگیرد؟ ورود گردشگر خارجی به ایران فیلترهای خاص و مراحل قانونی دارد که افراد آشنا با این مراحل می‌توانند آن را انجام دهند.

وی تصریح کرد: معاونت گردشگری علاقه‌مند به انجام طرح‌هایی برای ورود گردشگر به ایران است اما از روش‌های درستی برای این کار استفاده نمی‌کند.
کد خبر 8555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =