افزایش عوارض خروج از کشور گردشگری داخلی را رونق نمی‌دهد | سفر داخلی بسیار گرانتر از خارجی است

چمدان :  پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در ارتباط با افزایش 3 برابری عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال 97 گفت: من با این افزایش ناگهانی عوارض مخالف هستم.

وی در پاسخ به اینکه هدف دولت از این کار چه بوده‌است؟ توضیح داد: یکی از اهداف دولت از این کار کسب درآمد برای توسعه گردشگری داخلی و هدف دیگر نیز جلوگیری از خروج مسافر از کشور بوده‌است. احتمالا اینگونه فکر کرده‌اند که اگر کسی به سفر خارج می‌رود، آنقدر پول دارد که به جای 70 هزارتومان 220 هزار تومان عوارض خروج از کشور پرداخت کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بسیاری از کسانی که به سفر خارج از کشور می‌روند، خانواده‌های طبقه متوسط هستند که پس‌اندازهای اندک خودشان را برای سفر کنار می‌گذارند و دولت با این کار می‌خواهد، مانع خروج گردشگر از کشور شود.

عضو فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس ادامه داد: ما حق نداریم ناگهان اینقدر عوارض خروج از کشور را افزایش دهیم، اگر عوارض را از 75 هزارتومان به 100 یا 120 هزارتومان افزایش می‌دادیم منطقی بود اما 3 برابر کردن عوارض یعنی اینکه اگر کسی تمایل داشت که به سفر خارج از کشور برود مانع او شویم.

سلحشوری با تاکید بر اینکه کمیسیون تلفیق حتما باید این مبلغ را کاهش دهد، تاکید کرد: دولت باید بداند که با این کار نمی‌تواند گردشگر را از سفر خارجی منصرف و به سفر داخلی متمایل کند چرا که سفرهای داخلی آنقدر گران تمام می‌شود که بسیاری ترجیح می‌دهند به سفر خارجی بروند.
کد خبر 7382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
    دقیقا . سفر به ارمنستان از سفر به کیش ارزانتر تمام می شود . مسئولین کدام را انتخاب می کنند ؟