دُلمه به نمایندگی از جمهوری‌ آذربایجان ثبت جهانی شد |  میراثی چند ملیتی باز هم به کام آذربایجان!

چمدان : دوازدهمین نشست سالانه کمیته میراث فرهنگی ناملموس یونسکو که از ۴ تا ۹ دسامبر (۱۳ تا ۱۸ آذر) در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود، امسال در مجموع ۳۵ اثر از کشورهای مختلف را برای ثبت در فهرست جهانی مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این میان کشور جمهوری آذربایجان توانست پرونده‌ای تحت عنوان "سنت پخت و به اشتراک‌گذاری دلمه به عنوان یک نشانگر هویت فرهنگی" را در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به ثبت برساند.

به گزارش چمدان در حالی که دلمه غذای سنتی کشورهای آسیای میانه و ایران، ترکیه ، عراق ، لبنان و... است این بار هم جمهوری آذربایجان گوی سبقت را ربود و در دوازهمین اجلاس سالانه کمیته میراث فرهنگی ناملموس یونسکو، غذای سنتی دُلمه از سوی این کشور در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.این در حالی است که سال ٢٠١٤ هم «نقش فرهنگی لواش» از سوی ارمنستان به ثبث جهانی رسیده بود و ایران برای عقب نماندن از این قافله سال گذشته توانست "فرهنگ پخت نان لواش" خود را به ثبت جهانی برساند.

در جریان جلسات برگزار شده نشست سالانه کمیته میراث فرهنگی ناملموس یونسکو، تاکنون "Kochari" نوعی رقص گروهی از ارمنستان، هنر سنتی بافت نوعی روفرشی با عنوان "شیتال پاتی" از سوی بنگلادش، سفر آئینی در شهر لاپاز در زمان رویداد فرهنگی آلسیتا از طرف بولیوی، نوعی حکاکی چوب با نام "Konjic" از سوی بوسنی و هرزگوین و مراسم فرهنگی مربوط به روز اول مارس نیز از سوی بلغارستان به ثبت در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو رسیده است.

ایران نیز امسال پرونده چوگان را به صورت انفرادی و پرونده ساز کمانچه را به صورت مشترک با کشور جمهوری آذربایجان برای ثبت جهانی ارائه داده است که هنوز نوبت بررسی آنها نرسیده است.
کد خبر 7044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =